30 yaşında aşı olan Bensu Soral oturduğu yerden 32 bin TL kazandı

30 yaşında covid-19 aşısı olmasıyla magazin gündeminde olan olan Bensu Soral, oturduğu yerden 32 bin TL'yi nasıl kazandığını anlattı.

30 yaşında aşı olan Bensu Soral oturduğu yerden 32 bin TL kazandı - Sayfa 1

İçerde ve Tatlı Küçük Yalancılar dizisiyle büyük bir popülerliğe kavuşan 30 yaşındaki Bensu Soral, Hürriyet gazetesinden Hakan Gence'ye konuştu. Soral evliliği, hayatına dair birçok çarpıcı açıklamada bulundu.

113
30 yaşında aşı olan Bensu Soral oturduğu yerden 32 bin TL kazandı - Sayfa 2

İyi bir ailen, sevdiğin kardeşlerin, güzel bir evliliğin ve popüler bir mesleğin var. Hayatın peri masalı mı?

Hayır canım... Öyle mükemmel hayata sahip insanların olduğunu da düşünmüyorum. Bizim de hastalıklarımız, üzüntülerimiz oluyor, herkes gibi. Ben sadece bunları peri masalına çevirmeye çalışan kişi olabilirim.

Nasıl yani?

Çok Polyanna bir insanım. Karşıma çıkan bütün olumsuzluklara pozitif bakmayı biliyorum. Ve mutlu oluyorum.

Dramların var mı?

İstesem yaratırım ama yok.

213
30 yaşında aşı olan Bensu Soral oturduğu yerden 32 bin TL kazandı - Sayfa 3

Hatalarla aran nasıl?

Yıpranmamak için hatalarla aramı iyi tutmaya çalışırım. Biraz cesur olup risk almalıyız. Sonucunda hata yapacak olsak bile...

Neden?

Çünkü bunlardan ders çıkarıyorum. Ve sonrasında bunlar beni güçlendiriyor. Bunları söyleyince arkadaşlarım “Çok Polyanna’sın” diyor. Aslında böyle konuşmaya da çekiniyorum. Ama elimde değil.

Bu pozitif durumdan ve çizginden seni ne çıkarır?

Haksızlığa tahammül edemiyorum. Çünkü hayatım boyunca “Aman yanlış anlamasın, kırılır” diye o kadar insanların üzerine titreyerek hareket ettim ve ediyorum ki ben bu kadar çaba sarf ederken insanlar bunu anlamayıp haksızlık yaptığında pozitifliğimden eser kalmıyor.

Çevrenden en sık duyduğun övgü ve şikâyet nedir?

Beslenmeme dikkat ettiğim için çok şikâyet ediyorlar. Bir yere gideriz, “Onu yemem, bunu yemem” derim.

En büyük övgüyü de hiç sözümü esirgemeyişime alırım. Aklımdaki dilimdedir. “Beni böyle kabul edin, yoksa yollarımızı ayıralım” derim. 

313
30 yaşında aşı olan Bensu Soral oturduğu yerden 32 bin TL kazandı - Sayfa 4

Koç burcusun. Özelliklerini ne kadar taşırsın?

Hepsini. İnatçıyım. Lider ruhluyum. Her şeye hâkim olmak isterim. Eğlenmeyi severim.

Çok unutkanmışsın...

Evet sorma! Bu yüzden de yalan söyleyemiyorum. Pembe yalanlar söylesem bile hep patladım. Çok kötü bir his. O noktadan sonra, ne hissedersem söylemeye karar verdim zaten. Şimdi bir yere gitmeyeceksem açıkça “İstemiyorum” diyorum. Çünkü bir yalan söylersem üç saat sonra başka bir yerden paylaşım yapıp yakalanırım.

Üç kardeşsiniz, ikizin var. Filmlerdeki gibi mi, birbirinizin acısını hisseder misiniz?

İkiz olmak çok farklı bir duygu ama ablama (oyuncu Hande Soral) olan aşkım da bambaşka. İkisini birbirinden ayıramam. Yok, filmlerdeki gibi değil ama birimiz üzüldüğünde diğeri hissediyor.

Dört yıldır ekranda yoksun. Eşinin sana oyunculuğu bıraktırdığı doğru mu?

Eşim Hakan (Baş) başarı odaklıdır, başarılı olmam için yapmayacağı şey yoktur. Oyunculukta da en büyük destekçim. Asla onun üstüne böyle bir yük bindirmem.

O halde yeni projeler geliyor mu?

Clear’la iki senedir devam eden işbirliğimiz var. Kadınlara özgüven mesajı veriyoruz. Şimdiye kadar okuduğum senaryolarda kendimi bulamadım. Ama iki senedir oyunculuğu çok özledim. Yeni bir projeyle geliyorum. Çok detay veremiyorum. Bir yandan ‘Sosyalben’ sosyal sorumluluk projesini yürütüyorum.

413