Gündem
19 Nis 2012 09:28 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 13:33

28 ŞUBAT'TA MEDYA DALGASI! SAVCILIKTAN KİMLERE DAVETİYE HAZIRLANDI?

Milat Gazetesi başyazarı Aslan Değirmenci medya dünyasını derinden sarsacak şok bir iddiada bulundu.

Milat Gazetesi Ankara Temsilcisi Aslan Değirmenci, Beyaz Tv’de yayınlanan MedCezir programında 28 Şubat soruşturmasının medya dalgasında Emin Çölaşan, Uğur Dündar, Fatih Çekirge, Güneri Civaoğlu, Rauf Tamer, Ertuğrul Özkök, Fikret Bila ve Oktay Ekşi’nin ifade vereceğini öne sürdü.

28 Şubat soruşturmasının bileni gazeteci-yazar Aslan Değirmenci Beyaz Tv ekranlarında gündeme bomba gibi düşecek bir iddiayı da canlı yayında açıkladı. Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan Medcezir programına telefonla katılan Aslan Değirmenci , 28 Şubat soruşturmasının medyaya uzanacağını öne sürdü.

28 Şubat soruşturmasının profesör, iş dünyası ve medya gibi dalgaları olacağını öne süren Değirmenci üniversiteleri kışlaya çeviren profesörlerin tutuklanacağını söyledi.

Belgelerde Genelkurmay’ın malum medyaya 20 adet manşet verildiğini söyleyen Değirmenci ’Genelkurmay’a yakın gazetecilerin sipariş üzerine haber yazdığı o raporda açıkça ifade ediliyor. Medya o dönem post modern darbenin içinde yer almıştır. Sıra ona da gelecek. Yargı önünde hesap verecekler. ’ dedi.

İFADE DAVETİYELERİ YAZILDI

Şu bir gerçek. Belgeler ortada... Yeni bir dalga geliyor ama dalganın boyutunu kestirmek çok zor. Emin Çölaşan, Uğur Dündar, Fatih Çekirge, Güneri Civaoğlu, Rauf Tamer, Ertuğrul Özkök, Fikret Bila ve Oktay Ekşi için ifade davetiyelerinin hazırlandığını düşünüyorum. Bu isimler tutuklanacak demiyorum ama ifade verecekler. Kararı yargı verecektir. Aynı şekilde Psikolojik daire tarafından kullanılan muhabirler de deşifre olacak.

İŞTE DEĞİRMENCİ'NİN İDDİALARI :