Gündem
30 Mar 2021 06:44 Son Güncelleme: 30 Mar 2021 06:50

25 İlde FETÖ operasyonu! 115 kişi gözaltında

FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik İstanbul merkezli 25 ilde düzenlenen operasyon başlatıldı, 115 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Google Haberlere Abone ol

FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma hakkında 25 ilde 115 şüphelinin yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyon başlatıldı.

ÇOK SAYIDA ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca, FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, örgüt içi haberleşme amacıyla kullanılan ankesör veya sabit hatlardan arananların tespit edilmesi, itirafçı beyanları ve yapılan teşhisler üzerine aralarında muvazzaf, emekli, meslekten ihraç edilen ve istifa eden askerlerin de bulunduğu 115 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, şüphelilerin yakalanmasına yönelik İstanbul merkezli 25 ilde eş zamanlı operasyon başlattı. Devam eden operasyon kapsamında, çok sayıda şüphelinin yakalandığı ve adreslerdeki aramaların sürdüğü bildirildi.

ETİKETLER
#FETÖ operasyonu