Medya
01 Nis 2021 13:26 Son Güncelleme: 01 Nis 2021 13:59

24 TV hangi ünlü yorumcuyu kovdu? Sebep o paylaşımı mı?

Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin'in, 24 TV'deki işine son verildi. Alınan kararda Alkin'in sosyal medyadan hükümet karşıtı paylaşımının etkisinin olduğu konuşuluyor.

24 TV'de Ali Saydam ile birlikte Karşı Köşe adlı programı yapan ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin'in işine son verildi. Sabah gazetesinde köşe yazan ve OECD Daimi Temsilcisi olan Kerem Alkin ile kardeş olan Prof. Dr. Emre Alkin'in programına son verilmesinin nedeni tartışılıyor. Emre Alkin'in sosyal medyadan, iktidarın çözüm sürecindeki politikalarını eleştiren videosunun ardından bu kararın alındığı öne sürülüyor.

Emre Alkin katıldığı canlı yayında hükümetin çözüm süreci ve sonrasındaki tutumun birbirleriyle çeliştiğini belirterek, "Kandırıldık diyerek işin içinden çıkılamaz" demişti. Akit gazetesi başyazarı Mustafa Albayrak da Alkin'in o yayınını sosyal medya hesabından paylaşarak sert sözlerle tepki göstermişti.

Mustafa Albayrak, sosyal medya hesabından şöyle demişti: "Emre Alkin, sadece 24 TV’de değil çağrıldığı her yerde hem hükümete hem de MİT üzerinden yapılan çözüm sürecine ve devlet politikalarına utanmadan çemkiriyor. Herhalde maaşına zam yaparlar bizimkiler? Bravo Emre Alkin daha çok küfret bize ki daha çok çık medyamızda!” 

Bu paylaşımın üzerinden bir kaç gün geçtikten sonraysa Emre Alkin'in 24 TV'deki işine son verilmesi dikkat çekti.