Kültür Sanat
13 Nis 2019 13:24 Son Güncelleme: 13 Nis 2019 13:26

23. Aydın Doğan Ödülü'nün sahibi belli oldu

Aydın Doğan Vakfı (ADV) tarafından, kültür, sanat, edebiyat ve bilim eserlerini ödüllendirmek amacıyla verilen ’Aydın Doğan Ödülü’ne, bu yıl usta oyuncu Şener Şen layık görüldü...

Aydın Doğan Vakfı (ADV) tarafından, kültür, sanat, edebiyat ve bilim eserlerini ödüllendirmek amacıyla verilen ’Aydın Doğan Ödülü’ne, bu yıl usta oyuncu Şener Şen layık görüldü. Kısa bir teşekkür konuşması yapan duayen oyuncunun ödülünü Aydın Doğan takdim etti.

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Şener Şen’in çağdaş ve örnek bir sanatçı olduğundan bahsetti. Sonrasında Şener Şen ile ilgili bir söyleşi videosu yayımlanırken, Şen’in filmlerinden kısa videolar da gösterildi.

Söyleşide Şen, doğduğu Adana şehri ve 'İstanbul'un ilk gecekondusunda' yetişmenin oyunculuğunu etkilediğini belirtti. Buralarda yaptığı gözlemlerin oyunculuk hayatına yaptığı katkılardan bahseden duayen oyuncu, oynayacağı karakterleri seçme sürecinin çok önemli olduğunu belirtti.

Geceye birçok ünlü isim katılırken, Şener Şen ve 22. Aydın Doğan Ödülü'nün sahibi Arif Sağ, organizasyon öncesinde Aydın Doğan ile bir araya geldi.