Magazin
01 Haz 2016 08:46 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:16

22. Altın Objektif Objektif MGD Ödülleri sahiplerini buldu! İşte kazananlar...

Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) tarafından geleneksel olarak düzenlenen 22. Altın Objektif Objektif MGD Ödülleri sahiplerine verildi.

Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) tarafından geleneksel olarak düzenlenen 22. Altın Objektif MGD Ödülleri dün akşam CVK Park Bosphorus Hotel’de düzenlenen muhteşem bir törenle sahiplerini buldu. Özel olarak tasarlanan kristal cam ödüllerinin takdim edildiği ödül törenine siyaset, televizyon, sinema, sahne ve müzik dünyasının ünlü isimleri ve gazeteciler katıldı. Sunuculuğunu Mehmet Ali Erbil ve Elif Özkul’un gerçekleştirdiği gecede  sinema, dizi, müzik, tiyatro ve medya dünyasının en iyileri ödüllendirildi.

Show TV Ana Haber’in başarılı sunucusu Jülide Ateş, “En İyi Haber Spikeri Kadın” ödülünü almaya hak kazandı. Ödülünü Habertürk Magazin Müdürü ve MGD Yönetim Kurulu Üyesi Bülent İpek takdim etti. Show TV ekranının sevilen magazin programı Pazar Sürprizi, “En İyi Magazin Programı” ödülüne layık görüldü. Ödülü programı adına, aynı zamanda gecenin sunuculuğunu da üstlenen Elif Özkul aldı.  Show TV’de ekrana gelen ve muhteşem bir finalle ekranlara veda eden “İlişki Durumu: Karışık” , “En İyi Romantik&Komedi Dizisi” ödülünü aldı. Ödülü dizinin sevilen oyuncusu Nurseli İdiz ve yönetmeni Bülent İşbilen aldı. Show TV Magazin Haber Müdürü Ömür Sabuncuoğlu ise Pazar Sürprizi’nde ekrana gelen Ajda Pekkan röportajıyla “Görsel Basın En İyi Röportaj” ve Cumartesi Sürprizi’nde ekrana gelen “Kendall Jenar Türkiye’de İlk Kez Konuştu” haberiyle“Görsel Basın En İyi Haber” ödüllerinin sahibi oldu.Önemli isimlerin katılımıyla renklenen gecede Habertürk TV’de, Veyis Ateş’in sunumuyla ekrana gelen“Gündem Siyaset”, “En İyi Tartışma Programı” ödülüne layık görüldü. Ödülünü Habertürk TV Genel Müdürü Veyis Ateş aldı. Bulmaca tutkunlarını Bloomberg HT ekranında buluşturan Süper Bulmaca programının başarılı sunucusu Alper Ateş ise “En İyi Sunucu Erkek” ödülünü aldı. Ödülünü alan Ateş, ekibine teşekkürlerini iletti. Bloomberg HT Magazin’den Onur Aydın ise “Aşıkların Tekne Tatili-Aslışah Alkoçlar ve Hakan Sabancı” ile “Görsel Basın En İyi Görüntü” ödülünü aldı. Gece renkli görüntülerle sona erdi.

İşte kazananlar

Yaşam Boyu Onur Ödülleri: Fatma Girik, Burhan Bayar, Necla Uygur, Nevra Serezli, Menderes Samancılar

TİYATRO ÖDÜLLERİ

En İyi Oyun: 12. Gece En İyi Kadın Oyuncu: Özge Özder (12. Gece)  En İyi Erkek Oyuncu: Levent Öktem (12. Gece) 

L’ERA FRESCA MÜZİK ÖDÜLLERİ

En İyi Şarkı: Simge-Miş Miş
En İyi Albüm: Zara–Derin Aşk / Funda Arar-Hoşgeldin
En İyi Kadın Yorumcu: Ajda Pekkan
En İyi Erkek Yorumcu: Volkan Konak
En İyi Düet: Gülden Mutlu & Bahadır Tatlıöz / Uzun Lafın Kısası
En İyi Çıkış Yapan Yorumcu: Buray / Sen Sevda mısın

BAYSAŞ İSTANBUL 2016 SİNEMA ÖDÜLLERİ

En İyi Erkek Oyuncu: Murat Yıldırım / Kocan Kadar Konuş 2
En İyi Kadın Oyuncu: Ezgi Mola / Kocan Kadar Konuş 2
En İyi Film: Dünyanın En Güzel Kokusu
En İyi Yönetmen: Yüksel Aksu / İftarlık Gazoz
En İyi Komedi Filmi: Düğün Dernek 2: Sünnet

MGD JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ Bora Akkaş / Annemin Yarası Nergis Kumbasar / Kiralık Aşk Onur Büyüktopçu / Kiralık Aşk Serkan Kaya / Arabesk’de Başarı 

TELEVİZYON ÖDÜLLERİ

En İyi Haber Spikeri Kadın: Jülide Ateş
En İyi Haber Spikeri Erkek: Cem Öğretir
En İyi Magazin Programı: Pazar Sürprizi
En İyi Sunucu Kadın: Esra Erol
En İyi Sunucu Erkek: Alper Ateş
En İyi Gündüz Kuşağı Programı: Müge Anlı ile Tatlı Sert
En İyi Talk & Show Programı: Beyaz Show