Polemik & Kulis
31 Ağu 2019 00:16 Son Güncelleme: 31 Ağu 2019 00:21

15 Temmuz şehidinin oğlundan yandaş medya isyanı!

15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Yeni Şafak gazetesi foto muhabiri Mustafa Cambaz'ın oğlu Alpaslan Cambaz, hükümete yakın medyaya isyan etti.

15 Temmuz şehidinin oğlundan yandaş medya isyanı!

15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden Yeni Şafak gazetesi foto muhabiri Mustafa Cambaz'ın oğlu Alpaslan Cambaz, yandaş medya eleştirisinde bulundu.

Yıllar önce soysal medyada paylaştığı “Bizim cenahın gençlere sahip çıkma anlayışı: Onları herhangi bir yandaş medyada işe sokmak. Sonra da vay efendim biz neden sanatta yokuz...” mesajını hatırlatan Alpaslan Cambaz, bugüne ilişkin deneyimini değerlendirdi.

Alpaslan Cambaz, Twitter’da “5 yıldan fazla olmuş şunu yazalı. Bunları düşünmeye, yani kavgaya başladığım zamanlarsa çok daha önceleri. Elinizle dokunduğunuzun elektrik çarptığı o ruhsuz medya binalarına dair hatırladığım en güzel şey en erken sürede ettiğim istifalar. Medyacı olmayın gençler, marangoz olun” diye yazdı.

İşte o mesaj:

 

“Yıllarca doğru mesleği aradım kendime; 4 aydır amelelik yapıyorum, kendimi buldum” diyen Alpaslan Cambaz, şunları yazdı:  

“İnşaat ustasına kızdım, usta oldum. Mimarına kızdım, mimar oldum. Avize bile takamazdım, şu an elimden geçmeyen yapı malzemesi kalmadı.. Yani, kulakları tıkayıp kolları sıvayınca yapamayacağın yok.

Çevremdekileri dinleseydim çatır çutur hak yiyecektim. Taviz vermeye dünden razı olup haram kapısını bir kez aralarsanız o kapı kapanmaz. Niyetinizi en başından halis tutarsanız Allah size en hayırlı kaderi inşa eder. Kur'an'ın ifadesiyle: Ummadığınız yerden rızıklandırılırsınız.”

İşte o mesajlar: