Gündem
10 Kas 2022 16:10 Son Güncelleme: 10 Kas 2022 16:15

14 yaşındaki Dicle iş cinayetine kurban gitti

Hatay’da narenciye fabrikasında mevsimlik işçi olarak çalışan 14 yaşındaki Dicle Nur Selçuk, paketleme makinesine kıyafetini kaptırması nedeniyle yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Hatay’da narenciye fabrikasında mevsimlik işçi olarak çalışan 14 yaşındaki Dicle Nur Selçuk, paketleme makinesine kıyafetini kaptırması nedeniyle yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Hatay’ın Erzin ilçesindeki bir narenciye paketleme fabrikasında çalışan 14 yaşındaki Dicle Nur Selçuk, kıyafetinin bir bölümünü makineye kaptırması sonucu yaralanarak hayatını kaybetti.

Dün saat 22.00 sıralarında meydana gelen olayda, Dicle Nur Selçuk meyve paketlerken kıyafetini makinenin makarasına kaptırdı.

Diğer çalışanların ihbarı üzerine fabrikaya sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralanan Selçuk, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Erzin Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

Dicle Nur Selçuk, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Otopsinin ardından ailesine teslim edilen Dicle Nur Selçuk’un cenazesi, memleketi Diyarbakır’ın Dicle ilçesine gönderildi.