Dünya
03 Eki 2023 18:13 Son Güncelleme: 03 Eki 2023 18:47

128 yıldır cenaze evinde sergilenen mumya bu hafta görkemli törenle toprağa verilecek

ABD'de 1895 yılında hapishanede alkol bağımlılığından ölen ve 128 yıldır cenaze evinde mumya olarak sergilenen Stoneman Willie, gelecek hafta görkemli bir cenaze töreni ile defnedilecek.

ABD'de 1895 yılında hapishanede alkol bağımlılığından hayatını kaybeden Stoneman Willie olarak bilinen mahkum, 128 yıldır mumya olarak sergileniyordu. Bulunduğu kentin simgesi haline gelen Willie, Pensilvanya'daki bir cenaze evinde sergilenmesinin ardından önümüzdeki hafta görkemli bir cenaze töreni ile toprağa verilecek.

ALKOL BAĞIMLILIĞINDAN YAŞAMINI YİTİRMİŞ

Auman's Cenaze Evi'ne göre kimliği belirsiz olan adam, 19 Kasım 1895 tarihinde yerel bir hapishanede alkol bağımlılığından öldü. Mumyalanan ve gömlek papyonla giydirilen adam, göğsünde kırmızı bir kuşakla bir tabutta sergileniyor. Saçları ve dişleri halen görülebilen adamın, yıllar önce para çaldığı için hapishaneye girdiği öğrenildi.

GÖRKEMLİ BİR CENAZE TÖRENİ YAPILACAK

Devletten gerekli izinleri aldıktan sonra cenaze evi tarafından 128 yıldır sergilenen mumya, önümüzdeki hafta gömülecek. Sergilendiği Reading şehrinin simgesi haline gelen mumya için, motosiklet kortejinin de olduğu görkemli bir cenaze töreni yapılacak.