Televizyon
12 Nis 2016 17:05 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:27

11 şehit var deyip yayını kapattı, Twitter'da olay yarattı!

Beşiktaş-Bursaspor maçının yorumlandığı sırada, Ertem Şener, "Diyarbakır'da 11 şehit var" diyerek programı yarıda kesti. Şehit sayısının 11 değil 2 olduğu ortaya çıktı.

Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programında Beşiktaş-Bursaspor maçının yorumlandığı sırada, programın sunucusu Ertem Şener, "Diyarbakır'da 11 şehit var" diyerek programı yarıda kesti.

JANDARMA KOMUTANLIĞI'NA SALDIRDILAR

Ertem Şener'in sunduğu, Ahmet Çakar, Sinan Engin, Abdülkerim Durmaz ve Rasim Ozan Kütahyalı'nın yorumcu olarak katıldığı program sırasında PKK'liler tarafından bomba yüklü tankerle Diyarbakır'ın Hani ilçesindeki Jandarma Komutanlığı'na saldırı düzenlendi.

"11 ŞEHİT VAR" DEYİP YAYINI KESTİ

Saldırı haberininin ardından Ertem Şener, "Arkadaşlarım uyarıyor. 11 şehidimiz var. Maalesef jandarma karakolumuza hainler alçaklar yine bir saldırı düzenlemişler. Şu an itibariyle hiç bir şey konuşmanın da bir anlamı yok. Fenerbahçe Galatasaray derbisi de hikaye, Beşiktaş stadı açılmış bilmem ne olmuş hikaye. Buradan şehitlerimize Allah rahmet eylesin, ulusumuzun başı sağ olsun" dedi. Ahmet Çakar da "programı bitirelim" diyerek Ertem Şener'e destek verince program sona erdi.

ŞEHİT SAYISI 11 DEĞİL 2

Programın "11 şehit var" diyerek yayından kesilmesi sosyal medyada olay yarattı. Haber kısa sürede Twitter'da en çok konuşulan konular arasına girdi. Halbuki hain saldırı sonrasında 11 değil 2 şehit haberi vardı. Ertem Şener'in yanlış bilgi edinip programı yarıda kesmesi ünlü sunucu için büyük bir talihsizlik oldu.