Gündem
01 Nis 2013 16:11 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:06

1 NİSAN ŞAKASI DEĞİL; GENÇ SİVİLLER OMBUDSMANI OMBUDSMANA ŞİKAYET EDİYOR! (MEDYARADAR- ÖZEL)

Genç Siviller, Hrant Dink kararında imzası olan Ombudsman'ı Ombudsman'a şikâyet ediyor!

1 NİSAN ŞAKASI DEĞİL; GENÇ SİVİLLER OMBUDSMANI OMBUDSMANA ŞİKAYET EDİYOR! (MEDYARADAR- ÖZEL)

2010 Referandumu’yla kurulan Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık) 29 Mart 2013 tarihi itibarıyla resmen çalışmaya ve vatandaşların şikâyetlerini almaya başladı.

Ombudsman’a ilk şikâyeti ise Genç Siviller yapıyor. Genç Siviller, Hrant Dink kararında imzası olan Ombudsman’ı Ombudsman’a şikâyet ediyor!

Genç Siviller’den konuyla ilgili yapılan gergin açıklamada şöyle denildi:

“Ombudsmanlık koltuğuna oturan eski Yargıtay Üyesi Nihat Ömeroğlu, Türkçe bilen herkesin doğru anlayacağı bir yazıyı yanlış anlayarak, Hrant Dink’i mahkum eden 301 davasının altına imza atmış ve daha sonra kendisini “Kim olduğunu bilmiyordum, rutin olarak imzaladım” diye savunmuştu. Böyle bir kararın altında imzası olan ve bugüne kadar özür dilemeyen bir kişinin Kamu Denetçiliği Kurumu’yla amaçlanan vatandaşı idareye karşı koruma görevini yerine getirebileceğini, bireysel hak ve özgürlüklerimizi savunabileceğini düşünmüyoruz. Bu yüzden eski Yargıtay üyesi, Ombudsman Nihat Ömeroğlu’nu, Ombudsman’a şikayet ediyoruz.”

Genç Siviller, duyarlı tüm vatandaşları https://ebasvuru.ombudsman.gov.tr linkindeki formu doldurarak Ombudsman’ı Ombudsman’a şikayet etmeye çağırdı.

MEDYARADAR- ÖZEL