Yenikent-Temelli yolu temel atma töreni

- Başbakan Yıldırım: (1)- "(CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu) Alman gazetesine ne diyor biliyor musunuz? 'Türkiye'de can güvenliği, mal güvenliği yok, turistler gelmesin.' Bu ne demek? Bu memleketin bir evladıysan nasıl sen ülkeni dünyaya şikayet edersin? Bu yılın ilk 6 ayında Türkiye'ye gelen...

GÜNCEL

ANKARA (AA) - Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Alman dergisine verdiği röportaja ilişkin, "Alman gazetesine ne diyor biliyor musunuz? 'Türkiye'de can güvenliği, mal güvenliği yok, turistler gelmesin.' Bu ne demek? Bu memleketin bir evladıysan nasıl sen ülkeni dünyaya şikayet edersin? Bu yılın ilk 6 ayında Türkiye'ye gelen misafir sayısı yüzde 14 arttı, 15 milyona yaklaştı. Kılıçdaroğlu 'Gelmesin' dese de geliyor." dedi.

Yıldırım, Sincan’da düzenlenen "Yenikent-Temelli Yolu Temel Atma Töreni"nde yaptığı konuşmada, sıcak havada törene katılanları fazla bekletmek istemediğini ancak bir yandan da vatandaşla dertleşmek, bazı şeyleri konuşmak istediğini belirtti.

Bugün yine kalkınma ve büyüme kararlılığının göstergesi olan yeni bir eserin temel atma merasiminde bir arada olduklarını ifade eden Yıldırım, geçtiğimiz günlerde Sivas'ta 700 milyon lira değerinde 60'tan fazla eserin açılışını yaptıklarını, temelini attıklarını söyledi.

Toplu açılış ve temel atma törenleri yaptıklarını, bunlara yetişemediklerini ifade eden Yıldırım, "16 Nisan’da millete verdiğimiz bütün sözleri yerine getirmek için Cumhurbaşkanımız, milletin adamı, adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde var gücümüzle çalışıyoruz. Biz burada bu temeli atarken Cumhurbaşkanımız da Trabzon'da vatandaşlarımızla beraber. Orada hizmetlerin temelini atıyor, açılışlar yapıyor. Bakanlarımız kendi hizmetlerinin açılış ve temel atmalarını gerçekleştiriyorlar. Milletvekillerimiz, teşkilatlarla sokak sokak geziyor, vatandaşımızın sesine kulak veriyor. Vatandaşımızın derdine derman olmaya çalışıyoruz." diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, yaz döneminde, ağustos ayında havanın sıcak olması nedeniyle rehavet olduğunu, hükümet olarak rehavete kapılmadan bu zamanları değerlendirdiklerini, önümüzdeki yıl için yapılacak işlerin hazırlıklarını yaptıklarını ifade etti.

Bu arada yazın rehavetine kendini kaptıranların, milletle yan yana olmak yerine milleti üzmek, incitmek için var güçleriyle çalıştığını ifade eden Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Evvelsi gün bir haber çıktı, bir Alman dergisinde. Anamuhalefet partisinin başkanı ne diyor? Bu dergiye beyanat vermiş. Diyor ki... Kılıçdaroğlu, iyi dinle iyi. İlk önce Pensilvanya'nın kontrolüne girerek 15 Temmuz'a 'Kontrollü darbe' dedin. Seni uyardık, yetmedi millet 16 Nisan'da sana gereken cevabı verdi. Değil mi? Bundan da uslanmamış, ders almamış. Alman gazetesine ne diyor biliyor musunuz? 'Türkiye'de can güvenliği, mal güvenliği yok, turistler gelmesin.' Bu ne demek? Bu memleketin bir evladıysan nasıl sen ülkeni dünyaya şikayet edersin? Bu yılın ilk 6 ayında Türkiye'ye gelen misafir sayısı yüzde 14 arttı, 15 milyona yaklaştı. Kılıçdaroğlu 'Gelmesin' dese de geliyor. Sayın Kılıçdaroğlu belli ki Türkiye'de turizmin gelişmesinden, refahın artmasından, insanların aş, iş sahibi olmasından hiç mutlu değil. Bırakın bir parti başkanını, herhangi bir vatandaş kendi memleketi için böyle laflar eder mi? 'Türkiye'de adalet yok' diyerek yollara düşen, milletten ilgi görmeyen, sırtını terör örgütlerine dayamış siyasetçilerle kol kola yürüyen Kılıçdaroğlu, şimdi yabancı ülkelerden, yabancı dergilerden medet umuyor. Yazık, yazık. Adalete terör sempatizanlarıyla yol yürüyerek ulaşamazsın ey Kılıçdaroğlu."

Yıldırım, 6-7 Ekim olaylarında vatandaşları öldüren, 15 yaşındaki Yasin Börü'nün canına kıyan eli kanlı terör örgütlerine destek verenlerle kol kola girerek adaletin sağlanmayacağını ifade etti.

Kılıçdaroğlu'nun milletten alamadığı takdiri yabancı bir dergiye ülkesini kötüleyerek hiç alamayacağını söyleyen Yıldırım, şöyle devam etti:

"Bakın bu CHP iyice şirazesinden çıktı. Bir milletvekili, 'Efendim 15 Temmuz darbesi bir tiyatrodur. Bu ne biçim darbe. Meclisi bombaladılar, bir milletvekili bile ölmedi. Halbuki bizim pilotlarımız bardaktaki suya bile nişan alıyorlar.' diyor. Yahu sen ne biçim insansın. Bu kadar şehitlerimizin ruhunu sızlatacak sözleri nasıl söylersin. Şehit olan 250 vatandaşımızın katilinin utanmadan devlet olduğunu söylüyor. 15 Temmuz alçak FETÖ darbe girişiminde hayatını kaybeden, şehadet şerbetini içen, gazi unvanına ulaşan bütün vatandaşlarımızın iki yakası bunların elindedir. Devleti ve milleti suçlamak suretiyle FETÖ terör örgütünü aklamaya çalışmak sizin haddinize mi? Ama buna hiç şaşırmadım. Çünkü bu zat, 17-25 Aralık yargı darbesinden sonra da Pensilvanya'ya gittiğini ve terör örgütünün ne kadar güzel çalışmalar yaptığını ballandıra ballandıra anlatmıştı. Milletin vekili ile terör örgütü arasında böyle bir muhabbet kabul edilebilir mi? Sayın Kılıçdaroğlu, bu kepazeliğe bir son ver. Millet, şehitlerimizin ruhunu sızlatan bu adama karşı ne yapacağını merakla bekliyor. Bir tarafta milletini, devletini karalamaktan çekinmeyen, Gazi Mustafa Kemal’in partisi olduğunu söyleyen CHP var. Diğer tarafta ise muasır medeniyetler seviyesinin önüne geçmek için her alanda kalkınma adına, büyüme adına, refah adına gece gündüz çalışan AK Parti var, AK kadrolar var. İçiniz rahat olsun."

Milletin her şeyi gördüğünü ve doğru şekilde de değerlendirdiğini dile getiren Yıldırım, "15 yıldır da Allah razı olsun milletimiz desteğini esirgemiyor ama bu aziz millete, insanımızın kararına saygı duymayanlar, başka ne söylüyor biliyor musunuz? Devam ediyor, Alman dergisine '2019'da Recep Tayyip Erdoğan'ı iktidardan indireceğiz'. 2003'ten beri bunu söylüyor. O söyledikçe millet daha çok destek veriyor, her seferinde oyu biraz daha artırıyor." diye konuştu.

Erdoğan'a siyasi yasak konulduğunu, 'Muhtar da olamazsın' denildiğini aktaran Yıldırım, "Milletin gönlünden Cumhurbaşkanını silebildiler mi? Kapatma davası açtılar, başarabildiler mi? 17-25 Aralık'ta yargı darbesiyle Cumhurbaşkanına, bakanlarına, onun şahsına, millete FETÖ’cülerle kumpası kurdular mı? 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulundular mı? Manşetlerden felaket senaryoları yazarak yargı siyasi uzantıları gibi çalıştı mı? Başarabildiler mi? Ankaralılar, sizin gönlünüzden, kalbinizden Recep Tayyip Erdoğan'ı silebilirler mi? Boşuna uğraşıyorlar." değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti olarak 16 yıl önce kutlu yürüyüşe çıkarken milletin emrinde, milletle beraber yürüyeceklerine söz verdiklerini dile getiren Yıldırım, milletin de hep yanlarında olduğunu, kendilerine söz ve destek verdiğini söyledi.

Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanı ile millet arasına, milletle devletin, hükümetin arasına nifak tohumları ekmeye çalışanlar hep mahcup oldular, hep pişman oldular. Kılıçdaroğlu, '2019'a hazırlanacağız' dediği o demokratik unsurlar kimmiş bir açıklasın da görelim. Sırtını teröre dayayan HDP mi? Sözde adalet yürüyüşü boyunca devlete ve millete kin ve nefret kusan FETÖ artıkları mı? Savcımız Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden terör militanları mı? Sayın Kılıçdaroğlu, ortaklık yapacağın bir demokratik unsur varsa, eğer gerçekten arıyorsan 15 Temmuz'da sokaklarda kahramanlık destanı yazan millete dön, millette ara.Türkiye'ye reva görülen makus tarih artık yürürlükten kalktı. Kendi kaynaklarımızla 80 milyon vatan evladının inancıyla, azmiyle ülkemizi şaha kaldırdık. Tüm Türkiye'nin Ankara'ya erişimini sağladık. Ankara, AK Parti iktidar döneminin ve yeniden milletin baş şehri oldu, milletle buluştu."

- "Sincan'dan Yenikent'e de banliyö hattını uzatıyoruz"

Kendilerinden önce Ankara'nın Mamak Ulucanlar Cezaevi, plansız şehircilik, çöp, çamur, çukur ile anıldığını ifade eden Yıldırım, "İşte bugünün Ankara'sına bakın, yeşil alanları ile metroları ile bölünmüş yolları ile binbir türlü eserleriyle Ankara günden güne güzelleşiyor." dedi.

Sincan'a, Keçiören'e, Batıkent'e, Kızılay'a metrolar yaptıklarını, hızlı treni Ankara'ya getirdiklerini, banliyö hatlarını tamamen yenilediklerini belirten Yıldırım, "Şimdi artık Sincan'dan Yenikent'e de banliyö hattını uzatıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Yıldırım, "Ankara hızlı trenin merkezi oluyor. Ankara, ulaşım konusunda bir marka şehir haline geliyor. Sadece ulaşımda değil birçok alanda yatırımlarımız, planlamalarımız devam ediyor." ifadesini kullandı.

14 Nisan’da Belediye Başkanının Sincan'la ilgili talepleri, beklentileri kendileriyle paylaştığını, bu projeleri birer birer hayata geçirdiklerini anlatan Yıldırım, dev spor kompleksinin inşaatının başladığını, içinde ağız diş sağlığı merkezi olan hastanenin ihalesinin önümüzdeki aylarda yapılmasıyla inşaatın başlayacağını bildirdi.

Çevre ve şehircilik alanında yaklaşık 1 milyar liralık kentsel dönüşümle Sincan'ın çehresini de değiştireceklerinin altını çizen Yıldırım, "Tek derdimiz sizin gülen, gülümseyen yüzünüz. Sizin yüzünüz gülsün, bizim için en büyük mutluluk." dedi.

(Sürecek)Etiketler :
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
 • Hürriyet Gazetesi
 • Sabah Gazetesi
 • Sözcü Gazetesi
 • Milliyet Gazetesi
 • Habertürk Gazetesi
 • Posta Gazetesi
Diğer gazeteler için tıklayınız

RATING( 15 Temmuz 2018 Pazar )

# PROGRAM RT SH
AB GRUBU
 • 1FRANSA-HIRVATISTAN FIFA...8.0341.31
 • 2FIFA 2018 DUNYA KUPASI KUPA...3.0315.7
 • 315 TEMMUZ SEHITLERI ANMA...1.967.53
 • 4CEHENNEM MELEKLERI 3 (Y.S)1.848
 • 5FOX ANA HABER HAFTA SONU1.628.12
 • 6ERKENCI KUS (TKR)1.529.03
 • 7YAPARSIN ASKIM (TKR)1.59.15
 • 815 TEMMUZ DEMOKRASI ZAFERI1.455.59
 • 9SHOW ANA HABER1.356.74
 • 10HABER ONU1.356.88
>tümü için tıklayın
TOTAL
 • 1FRANSA-HIRVATISTAN FIFA...6.5932.18
 • 2FIFA 2018 DUNYA KUPASI KUPA...2.9613.22
 • 3CEHENNEM MELEKLERI 3 (Y.S)1.977.78
 • 415 TEMMUZ SEHITLERI ANMA...1.776.49
 • 5FOX ANA HABER HAFTA SONU1.728.03
 • 6DARISI BASIMIZA (TKR)1.696.62
 • 7YAPARSIN ASKIM (TKR)1.679.33
 • 8HABER ONU1.668.17
 • 915 TEMMUZ DEMOKRASI ZAFERI1.636.12
 • 10KORDUGUM1.69.06
tümü için tıklayın

TİRAJ( 18 Haziran 2018 - 25 Haziran 2018 )

# GAZETE BU HAFTA GEÇEN HAFTA
 • 1SABAH316.356294.008
 • 2SÖZCÜ312.768288.884
 • 3HÜRRİYET288.481272.703
 • 4POSTA210.438194.616
 • 5HABERTÜRK181.967186.496
 • 6TÜRKİYE129.810125.007
 • 7MİLLİYET128.477127.175
 • 8TAKVİM115.628112.542
 • 9PAS FOTOMAÇ114.475117.976
 • 10YENİ ŞAFAK111.625106.988
>tümü için tıklayın

MEDYARADAR FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER