Kemal Öztürk'ten bomba Cemal Kaşıkçı iddiası! "Cinayeti Türklere yıkacaklar!"

Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, “yerel işbirlikçi” açıklamasına dikkat çekerek "Cesedin parçalanmasını Türklere yıkacaklar" yorumunu yaptı.

MEDYA GÜNLÜĞÜ

Kemal Öztürk'ten bomba Cemal Kaşıkçı iddiası!
Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, Suud'un ilk aşamada cinayeti reddederek olaydan kurtulmaya çalıştığını fakat beceremediğini şimdi ikinci aşama olan Prens Selman’ı kurtarmak için seferber olduğunu belirtti.Öztürk, Suudi Arabistan'ın cinayeti eldeki deliller ile ört bas edemediğini ve itiraf etmek zorunda kaldığını söyledi.

"Cesedin parçalanmasını Türklere yıkacaklar" iddiasında bulunan Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, "Üç gündür Suudlu yetkililer, büyük yalanları, küçük gerçeklerin arasında saklayıp Amerikan medyasında el altından servis ediyor. Odaklandıkları konu, cesedin ne olduğu meselesi. Güya cesedi halıya sarmışlar, yerli bir işbirlikçiye vermişler! Sonrasını bilmiyorlarmış. Bunu da Reuters aracılığı ile dünyaya yayıyorlar.Bunun anlamı şu: Parçalanmış ceset bulunduğunda dünyada ikinci bir infial daha olacak ve Suud devleti ile Trump, bir kez daha baskı altında kalacak. Bunu önlemek için, bir zemin oluşturuyorlar. Eğer ceset bulunursa (ki eminim bulunacak), ‘biz Türkiyeli işbirlikçilere vermiştik, onlar parçalamış’ diyecekler. Cinayet (ki onlar kazayla öldü diye komik açıklama yaptı) oldu ama asıl vahşi kısmı (Kaşıkçının parçalanması) Türkler tarafından yapıldı demenin ön hazırlıkları bunlar." ifadelerini kullandı.

İşte Kemal Öztürk'ün "Kaşıkçı cinayetinde ikinci aşama: Er Selman’ı kurtarmak" başlıklı yazısı:

Kafamızı netleştirelim, fotoğrafın tamamını gözümüzün önüne getirelim:

Dünya tarihinde bir kişi konsolosluğa sokulup öldürülmemiştir. İlk defa böyle bir olayla karşı karşıyayız.

Dünyada hiçbir devlet kendi vatandaşını, kendi konsolosluğunda böylesine hunharca öldürmemiştir.
Ve dünya tarihinde hiçbir devlet, resmi konsolosluğunda, resmi devlet yetkilileri tarafından vatandaşının öldürüldüğünü itiraf etmemiştir.

Fotoğrafımız budur ve bunu aklımızda tutalım.

SUUD, CİNAYETİ NEDEN İTİRAF ETTİ?

Suud, cinayeti Türkiye’nin cinayeti başarıyla çözmesi nedeniyle itiraf etmek zorunda kaldı. Zira Türkiye’nin elindeki deliller, bu cinayetin ört bas etmelerine izin vermedi. Delillerin detayını ABD de biliyor sanırım.

Bu deliller olmasaydı;

1. Suud asla cinayeti itiraf etmezdi.

2. ABD (kısmen de olsa) Suud’a baskı yapmazdı.

3. ABD medyası konunun üzerine bu denli gitmezdi.

4. Ve daha da vahimi, bu deliller olmasaydı cinayeti Türkiye’nin üzerine yıkarlardı.

Bu yüzden delilleri elde edenlere, bu operasyonu yönetenlere madalya vermek gerekir.

Böylece Kaşıkçı cinayetinde birinci aşama tamamlandı. Suud hükümetinin cinayeti itiraf etmesi, olayın birinci aşamasının tamamlandığını gösterir.

Bu itiraf Suud ve onu kurtarmak için seferber olmuş Trump’ın üzerinden baskıyı azaltmadı, daha da arttırdı.

Artık ortada bir devletin resmi olarak itiraf ettiği cinayet var. Ortada bir cinayet varsa, katiller vardır. Ortada devlet görevlisi katiller varsa, onlara emir veren bir yetkili muhakkak vardır.

CESEDİN PARÇALANMASINI TÜRKLERE YIKACAKLAR

Şimdi cinayette ikinci aşamaya geçtik.

Suud ilk aşamada cinayeti reddederek olaydan kurtulmaya çalıştı, beceremedi. Şimdi ikinci aşamada cinayetin azmettiricisi Prens Selman’ı kurtarmak için seferber oldu. Amerikalılar, bir ‘er’ gibi kendilerine sadık olan Selman’ın kurtulmasına yardımcı oluyor.

Yapılan resmi açıklamalar kimseyi tatmin etmeyince, Suudlular el altından bilgi sızdırarak durumu kurtarmaya çalışıyor.

Üç gündür Suudlu yetkililer, büyük yalanları, küçük gerçeklerin arasında saklayıp Amerikan medyasında el altından servis ediyor.

Odaklandıkları konu, cesedin ne olduğu meselesi. Güya cesedi halıya sarmışlar, yerli bir işbirlikçiye vermişler! Sonrasını bilmiyorlarmış. Bunu da Reuters aracılığı ile dünyaya yayıyorlar.

Bunun anlamı şu:

Parçalanmış ceset bulunduğunda dünyada ikinci bir infial daha olacak ve Suud devleti ile Trump, bir kez daha baskı altında kalacak. Bunu önlemek için, bir zemin oluşturuyorlar. Eğer ceset bulunursa (ki eminim bulunacak), ‘biz Türkiyeli işbirlikçilere vermiştik, onlar parçalamış’ diyecekler. Cinayet (ki onlar kazayla öldü diye komik açıklama yaptı) oldu ama asıl vahşi kısmı (Kaşıkçının parçalanması) Türkler tarafından yapıldı demenin ön hazırlıkları bunlar.

‘ER SELMAN’I KURTARMAK İÇİN SEFERBERLİK

Suud’un oyun planı şudur: ‘Kaşıkçı vahşice öldürülmedi, kazayla öldü. Prens Selman bundan haberdar değildi. Suçluları yakaladık. Parçalanmış ceset yerli işbirlikçi olan Türklerin marifeti’.

Bu oyun planını gerçekleştirmek için yoğun bir iletişim savaşı başlattılar el altından. ‘Er Selman’ı kurtarmak için ABD’liler de onlara yardım ediyor. ABD’nin derdi, her gün düzenli süt sağdıkları ineği kaybetmemek. Suud’un derdi Kral’ın oğlunu kurtarmak. Masum bir insanın öldürülmesi onların umurunda değil.

Lakin tıpkı cinayeti acemice işledikleri gibi, ikinci aşamayı da acemice yönetiyorlar. Hiç kimse bu açıklamalardan tatmin olmuyor. Bu cinayetin üstünü örtemediler, zira oyunu bu kez kendileri kuramadı. Türkiye öylesine kuvvetli bir oyun kurdu ki, Suud ve ABD cinayeti itiraf etmek zorunda kaldı. Prensin suçlu olduğunu da kabul edecekler bir gün.

ERDOĞAN GRUP’TA NE KONUŞACAK?

Bugün Erdoğan AK Parti grup toplantısında ilk defa bu konuya geniş şekilde değinecek. Öyle kriminal konulara değineceğini beklemeyin. ‘Ceset nerede, kim, nasıl öldürdü’… bunlar yargının ve güvenlik görevlilerin işi.

Erdoğan, hukuk, uluslararası yargı kuralları, adalet ve vicdan konusunda oldukça üst perdeden bir konuşma yapacaktır.

Siz satır aralarında şunu okuyun:

Bizim ülkemizde operasyon yapmaya kalktınız. Yakalandınız. Türkiye parayla satın alamayacağınız bir ülkedir. O yüzden, ne bu cinayeti örtebilirsiniz ne de cinayetin azmettiricisi ‘Prensinizi’ kurtarabilirsiniz. Hak yerini bulacak, bedelini ödeyeceksiniz.

Kapanan Vatan'ın hangi yazarı Posta'ya geçiş yaptı? (Medyaradar/Özel)Kapanan Vatan'ın hangi yazarı Posta'ya geçiş yaptı? (Medyaradar/Özel)Demirören Medya grubunun 5 gazetesinden birisi olan Vatan...
Engin Ardıç kendini böyle savundu: Şerefsiz, ciğersiz, benim arkama saklanan psikopat!Engin Ardıç kendini böyle savundu: Şerefsiz, ciğersiz, benim arkama saklanan psikopat!Engin Ardıç'ın, 'Gülmek yasaktı' başlığı ile kaleme aldığı...
Günün Gazete Manşetleri 14 Kasım 2018Günün Gazete Manşetleri 14 Kasım 2018
Fehmi Koru'dan Turkuvaz ve Demirören Medya'nın kararına olay yorum!Fehmi Koru'dan Turkuvaz ve Demirören Medya'nın kararına olay yorum!Demirören ve Turkuvaz Medya'nın yazılı basını kurtarmak...
Demirören Medya'nın tepe ismi uyardı: Demirören Medya'nın tepe ismi uyardı: "Sektör darağacına doğru yürüyor"Demirören Medya Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal...
‘Atatürk İlah değildir’ twitini en çok paylaşan hesap nereli çıktı?‘Atatürk İlah değildir’ twitini en çok paylaşan hesap nereli çıktı?Emine Şahin, 10 Kasım töreninde "Atatürk ilah değildir...
Ahmet Hakan destek çıktı: Açılın, Erdal Beşikçioğlu'nu savunacağımAhmet Hakan destek çıktı: Açılın, Erdal Beşikçioğlu'nu savunacağımHürriyet yazarı Ahmet Hakan, hükümete yakın gazeteye...
Günün Gazete Manşetleri 13 Kasım 2018Günün Gazete Manşetleri 13 Kasım 2018
Babası Neco'ya ateş püskürdü! 'Benim gözümde aynı çukura ait'Babası Neco'ya ateş püskürdü! 'Benim gözümde aynı çukura ait'Kendisinden 25 yaş küçük eşine şiddet uyguladığı iddiasıyla...
Tuğba Ekinci'yi ekrana çıkartan Habertürk'ü bombaladı! Olmaz olsun öyle reyting!Tuğba Ekinci'yi ekrana çıkartan Habertürk'ü bombaladı! Olmaz olsun öyle reyting!Habertürk Tv'nin kadına şiddet konusunun tartışıldığı...
Nagehan Alçı 'Dosdoğru'yu yazdı, Fatih Altaylı'yı yalanladı: Ceset yok ama ceza var!Nagehan Alçı 'Dosdoğru'yu yazdı, Fatih Altaylı'yı yalanladı: Ceset yok ama ceza var!Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürülen gazeteci...
'Atatürk seni genelevde doğurtmadığı için mi pişmansın?''Atatürk seni genelevde doğurtmadığı için mi pişmansın?'Yurt gazetesi yazarı İsmet Orhan, Sabah yazarı Engin...
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
 • Hürriyet Gazetesi
 • Sabah Gazetesi
 • Sözcü Gazetesi
 • Milliyet Gazetesi
 • Habertürk Gazetesi
 • Posta Gazetesi
Diğer gazeteler için tıklayınız

RATING( 13 Kasım 2018 Salı )

# PROGRAM RT SH
AB GRUBU
 • 1KADIN11.2127.26
 • 2ESKIYA DUNYAYA HUKUMDAR...8.0118.84
 • 3FATIH PORTAKAL ILE FOX ANA...7.723.76
 • 4KADIN (OZET)6.4816.43
 • 5MASTERCHEF TURKIYE4.5912.34
 • 6UFAK TEFEK CINAYETLER4.4810.82
 • 7ESKIYA DUNYAYA HUKUMDAR...4.0110.58
 • 8MASTERCHEF TURKIYE OZET3.669.99
 • 9MEKANIK 2 SUIKAST (Y.S)3.267.94
 • 10MEHMETCIK KUTLU ZAFER3.227.64
>tümü için tıklayın
TOTAL
 • 1KADIN13.4231.31
 • 2ESKIYA DUNYAYA HUKUMDAR...8.7919.35
 • 3KADIN (OZET)8.6719.06
 • 4FATIH PORTAKAL ILE FOX ANA...820.53
 • 5ESKIYA DUNYAYA HUKUMDAR...5.312.08
 • 6SHOW ANA HABER4.4811.48
 • 7MEKANIK 2 SUIKAST (Y.S)3.898.35
 • 8ESRA EROL'DA3.8114.25
 • 9ATV ANA HABER3.789.7
 • 10ZUHAL TOPAL'LA SOFRADA3.7414.13
tümü için tıklayın

TİRAJ( 23 Temmuz 2018 - 30 Temmuz 2018 )

# GAZETE BU HAFTA GEÇEN HAFTA
 • 1SABAH304.021307.247
 • 2HÜRRİYET289.648287.430
 • 3SÖZCÜ283.581281.944
 • 4POSTA222.456221.841
 • 5MİLLİYET129.053129.082
 • 6TÜRKİYE128.103128.042
 • 7TAKVİM116.221118.875
 • 8YENİ ŞAFAK111.522111.485
 • 9PAS FOTOMAÇ109.367107.001
 • 10GÜNEŞ105.097104.838
>tümü için tıklayın

MEDYARADAR FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER