• Enis Berberoğlu'nun koğuşundaki poster Mehmet Metiner'i şoke etti

 • 6 1
  Enis Berberoğlu'nun koğuşundaki poster Mehmet Metiner'i şoke etti

  MİT tırları davasından tutuklu CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Cezaevi Alt Komisyonu üyesi olan vekil arkadaşları ile Maltepe Cezaevi’ndeki koğuşunda görüştü. Berberoğlu heyete, “1 Aralık’ta hukuksuzluk son bulacak, masum olduğum anlaşılacak” dedi. Berberoğlu'nun koğuşuna astığı poster, AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner'i çok şaşırttı... Berberoğlu'nun koğuşunda neler var?

 • 6 2
  Enis Berberoğlu'nun koğuşundaki poster Mehmet Metiner'i şoke etti

  Enis Berberoğlu, ilk kez tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevinde koğuşunda, TBMM’de çalıma arkadaşları CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP İstanbul Milletvekili Gamze İlgezdi, AK Parti İstanbul milletvekilleri Fatma Benli ve Mehmet Metiner ile HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp’i ağırladı. Ziyarete katılan milletvekilleri, Berberoğlu’nun cezaevindeki koşulları ve koğuşu hakkında bilgi verdi.

 • 6 3
  Enis Berberoğlu'nun koğuşundaki poster Mehmet Metiner'i şoke etti

  Milletvekillerinin verdiği bilgiye göre, Enis Berberoğlu, altı kişilik odada tek başına kalıyor. Koğuşun yatakhane ve günlük yaşamını sürdürdüğü bölümleri ayrı. Enis Berberoğlu’nun koğuşuna girişte sağ tarafta yatak odası ve boş bir oda daha bulunuyor. Ortak kullanım alanı olarak kullanılan günlük yaşam alanında ise 37 ekran bir televizyon ile üzerinde kitapların olduğu küçük bir plastik masa, iki plastik sandalye, küçük bir kova ve çamaşır leğeni ile buzdolabı, küçük bir su damacanası bulunuyor. Odanın mutfak bölümünde ise küçük semaver yer alıyor.

 • 6 4
  Enis Berberoğlu'nun koğuşundaki poster Mehmet Metiner'i şoke etti

  DUVARINDA NELER ASILI?

  Enis Berberoğlu’nun günlük yaşamını sürdürdüğü koğuşun duvarlarında, gazete haberleri bulunuyor. Girişte sol tarafta yer alan duvarda Behiç Ak’ın bir karikatürü ile Türk bayrağı, Atatürk posteri ile Yılmaz Özdil’in kaleme aldığı “Yeni Devlet Yapısı” başlıklı köşe yazısı asılı.