Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu:

- "Türkiye'de de yurt dışında da nerede olursa olsun alıp gelip yargıya teslim edeceğiz, er ya da geç FETÖ'yü de Türkiye'ye getireceğiz. Bundan kaçamaz, bunun için de mücadelemizi sürdürüyoruz."- "Önümüzdeki günlerde Adalet Bakanımız Washington'a gidiyor, ilave delil, belgelerle beraber bazı...

POLİTİKA

ANTALYA (AA) - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye'de de yurt dışında da nerede olursa olsun alıp gelip yargıya teslim edeceğiz, er ya da geç FETÖ'yü de Türkiye'ye getireceğiz. Bundan kaçamaz, bunun için de mücadelemizi sürdürüyoruz." dedi.

Çavuşoğlu, Antalya Kamu Hastaneleri Birliği bünyesinde yer alan Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı 30 yataklı Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma, Tedavi ve Eğitim Merkezinin (AMATEM) açılış töreninde yaptığı konuşmada, merkezin önemine işaret etti.

AMATEM'in hizmete girmesine katkı sağlayanlara teşekkür eden Çavuşoğlu, hiç parti ayrımı yapmadan, Antalya için hizmet eden tüm siyasetçi, yönetici ve belediye başkanlarıyla aynı şekilde birlik, beraberlik içerisinde çalıştıklarını ifade etti.

Başta CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal olmak üzere, Antalya için her zaman birlik ve beraberlik içinde olduklarını belirten Çavuşoğlu, "Böyle olunca da hizmet iyi geliyor. Farklı görüşler, fitne olmayınca huzur oluyor, hizmet oluyor. Hizmetin de bereketi oluyor. Sağlık alanında da Antalya hizmetten en fazla faydalanan illerden bir tanesi haline geldi." diye konuştu.

Şehir hastanesinin yeri ile ilgili bazı imar sorunları bulunduğunu ve bunların bitmek üzere olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, ileriki süreçte Antalya'nın şehir hastanesine kavuşacağını bildirdi. Antalya merke ve ilçelerinde de yeni hastanelerin temelini atmak, inşaatını başlatmak için çalışmaları sürdürdüklerini belirten Çavuşoğlu, Demre ile ilgili proje ihalesinin başlayacağını, Finike'de ihalenin yapıldığını, yer teslimi konusunda araziyle ilgili teknik çalışma olduğunu söyledi.

Alanya'da bir hastanenin yapımının devam ettiğine değinen Çavuşoğlu, "300 yataklı bölge hastanesinin yüzde 90'ı tamamlandı. Bu hastaneyi eğitim ve araştırma hastanesine dönüştürdük, biliyorsunuz Alanya'da da tıp fakültesi var. Öğrenciler şimdi Antalya Akdeniz Üniversitesinde eğitim görüyor. Diğer taraftan Antalya ile ilgili gayretlerimiz gerçekten sonuç veriyor, beş tane üniversitemiz oldu." dedi.

Kepez'de Sütçüler hastanesinin bitmek üzere olduğunu ve başhekimin, doktorların, yöneticilerin atandığını dile getiren Çavuşoğlu, kurumun kasım ayında poliklinik hizmeti vermeye başlayacağını, Türkiye'nin ilk akıllı hastanesini Antalya'da gerçekleştirdiklerini söyledi. Vatandaşların hizmetin en iyisine, kalitelisine layık olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, Antalya'ya hizmet etmenin asli görevleri olduğuna dikkati çekti.

Kendilerine verilen yetki kapsamında, Türk bayrağını dünyanın her yerinde dalgalandırmak için çalıştıklarını belirten Çavuşoğlu, halkın verdiği güç doğrultusunda gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Çavuşoğlu, Riyad temaslarına ilişkin şöyle konuştu:

"Dört seneden sonra ilk defa Körfez İşbirliği Konseyi Türkiye Toplantısını gerçekleştirdik. Körfez bölgesindeki tüm ülkelerle beraber, Suudi Arabistan, Bahreyn, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman gibi çok değerli kardeşlerimizle bir araya geldik. Onlarla Körfez bölgesiyle serbest ticaret anlaşması imzalamak için çalışmayı başlattık. Bundan sonra iki kurum arasında Türkiye ve Körfez İşbirliği Konseyi ülkeleri arasında her türlü ilişkileri geliştirmek için bir yol haritası belirledik. Gelecek sene mayıs ayında bir sonraki toplantıyı inşallah Türkiye'de yapacağız. Büyük olasılıkla da Antalya'da yapacağız."

- FETÖ'nün darbe girişimi

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine değinen Çavuşoğlu, "Halkımızın cesareti ve büyük ferasetiyle Cumhurbaşkanımızın liderliğiyle hep beraber tüm millet olarak Türk milleti olarak bu darbeye 'dur' dedik. Antalya'da 29 gece merkez ve ilçelerde nöbet tuttu. Biz de geldik katıldık, destek verdik." diye konuştu.

Terör örgütüyle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini ifade eden Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Yunanistan'a kaçtılar, şimdi sığınma talepleri red oluyor. Bir tanesi kaldı, diğer 7'sinin sığınma talepleri reddedildi mahkeme tarafından. Bir an evvel onu getirmek için çalışıyoruz ama dün Körfez İşbirliği Konseyi FETÖ'yü terör listesine aldı. Önümüzdeki hafta içinde İslam İşbirliği Dışişleri Bakanları toplantısı kardeş Özbekistan'ın Taşkent şehrinde gerçekleşecek. İnşallah 57 üyeli ve birçok gözlemci üyesi de var. İslam İşbirliği Teşkilatı da FETÖ'yü terör listesine alacak, şu anda taslak hazır. Üst düzey uzmanlar toplantısında kabul edildi. Dün gece Malezya'dan üç FETÖ'cü teröristi ülkemize teslim aldık. Nerede olurlarsa olsunlar ülkemize bu acıyı yaşatanlara hesabını yargı önünde soracağız, onları yargıya teslim edeceğiz. Türkiye'de de yurt dışında da nerede olursa olsun alıp gelip yargıya teslim edeceğiz, er ya da geç FETÖ'yü de Türkiye'ye getireceğiz. Bundan kaçamaz, bunun için de mücadelemizi sürdürüyoruz. Önümüzdeki günlerde Adalet Bakanımız Washington'a gidiyor, ilave delil, belgelerle beraber bazı temaslarda bulanacak. Biz de bu temasları devam ettireceğiz."

Bazen sorunlarla karşı karşıya kalınabildiğini dile getiren Çavuşoğlu, terörün her türlüsüyle de mücadele ettiklerini bildirdi.

Daha önce iki yıl, ilk defa bir Türk ve Müslüman olarak başkanlığını yaptığı Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nde 47 ülkeden gelen milletvekillerine, büyükelçilere ve uzmanlara hitap ettiğini ifade eden Çavuşoğlu, terör örgütleri arasında hiç ayrım yapmadan, FETÖ'sü, PKK'sı, YPG'si, DHKP-C'si ideolojisi ne olursa olsun mücadeleyi sürdüreceklerini anlattı.

Bakan Çavuşoğlu, "Suriye'de veya Irak'ta, Türkiye'de veya Avrupa'da bunların da peşini bırakmayacağız. Artık onların son çırpınışları, şehirlerden temizliyoruz, dağlardan da temizlemeye başladık, inlerini tek tek buluyoruz ve teröristleri etkisiz hale getireceğiz. Bu beyhude çabaları da sonuç vermeyecek, bu milleti, ülkeyi hiç kimse yenemez, diz çöktüremez. Bu büyük millet çok büyük badireler atlatmıştır ama her seferinde daha da güçlenerek yoluna devam etmiştir. İnşallah bundan sonra da yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

AMATEM açılmasının önemine de dikkati çeken Çavuşoğlu, merkez açmanın yeterli olmadığını, uyuşturucu gibi gençleri, çocukları etkileyen her türlü salgınla mücadeleyi sürdürmek gerektiğini belirtti. Geçen sene TBMM'de kabul edilen kanunla özellikle okul çevresinde uyuşturucu, alkol gibi yasaklı maddeleri satanlarla ilgili cezaları artırdıklarına işaret eden Çavuşoğlu, çocukların cinsel istismarı veya taciziyle ilgili de cezaları artırdıklarını anımsattı.

Buna benzer düzenlemeleri ileriki süreçte de yapacaklarını bildiren Çavuşoğlu, "Sadece ceza vermek de yeterli kalmayabiliyor. Eğitimi iyi vermek lazım, sivil toplum örgütleriyle beraber bunu bir toplumsal konu olarak özellikle de farkındalığı yaratarak, duyarlılığı ortaya çıkararak her türlü mücadeleyi yapmamız gerekiyor ki gelecek nesillerimiz sağlıklı, vatanı, milletine bağlı nesiller olarak inançlı nesiller olarak yetiştirebilelim." diye konuştu.

Konuşmaların ardından AMATEM'in açılışını gerçekleştiren Çavuşoğlu, merkezi gezerek, bilgi aldı.

Bakan Çavuşoğlu, daha sonra, Antalya Ticaret Borsasını ziyaret ederek, Başkan Ali Çandır ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Etiketler :
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
 • Hürriyet Gazetesi
 • Sabah Gazetesi
 • Sözcü Gazetesi
 • Milliyet Gazetesi
 • Habertürk Gazetesi
 • Posta Gazetesi
Diğer gazeteler için tıklayınız

RATING( 17 Mart 2018 Cumartesi )

# PROGRAM RT SH
AB GRUBU
 • 1SURVIVOR8.2420.63
 • 2FAZILET HANIM VE KIZLARI4.6711.42
 • 3KALK GIDELIM3.939.5
 • 4GULIZAR3.257.96
 • 5GULBIN TOSUN ILE FOX ANA...2.9910.9
 • 6SURVIVOR OZET2.979.82
 • 7BAHTIYAR OLMEZ2.957.24
 • 8ADI ZEHRA2.816.74
 • 9FAZILET HANIM VE KIZLARI...2.657.39
 • 10YENI GELIN2.345.73
>tümü için tıklayın
TOTAL
 • 1SURVIVOR7.7619.04
 • 2YENI GELIN5.6313.49
 • 3FAZILET HANIM VE KIZLARI4.5610.91
 • 4YENI GELIN (OZET)3.910
 • 5GULBIN TOSUN ILE FOX ANA...3.7411.7
 • 6ADI ZEHRA3.58.21
 • 7SHOW ANA HABER3.4410.83
 • 8SURVIVOR OZET3.249.44
 • 9BAHTIYAR OLMEZ3.067.35
 • 10FAZILET HANIM VE KIZLARI...2.857.31
tümü için tıklayın

TİRAJ( 08 Ocak 2018 - 15 Ocak 2018 )

# GAZETE BU HAFTA GEÇEN HAFTA
 • 1HÜRRİYET319.273325.031
 • 2SABAH304.975317.958
 • 3SÖZCÜ266.153276.940
 • 4POSTA246.018275.994
 • 5HABERTÜRK205.655207.138
 • 6TÜRKİYE135.388135.763
 • 7MİLLİYET129.872135.120
 • 8PAS FOTOMAÇ123.803126.708
 • 9TAKVİM120.439128.164
 • 10YENİ ŞAFAK111.326111.655
>tümü için tıklayın

MEDYARADAR FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  HAFTANIN FİLMLERİ
  Cine Radar
  Hafta sonu sinemaya gitmek isteyenler: 4'ü yerli 8 film vizyonda!Hafta sonu sinemaya gitmek isteyenler: 4'ü yerli 8 film vizyonda!
  Bu hafta 8 film vizyona giriyor!Bu hafta 8 film vizyona giriyor!
  Bu hafta ne izlesek diyenlere: 9 yeni film vizyona giriyor!Bu hafta ne izlesek diyenlere: 9 yeni film vizyona giriyor!
  Bu hafta ne izlesek diyenlere: 8 yeni film vizyona giriyorBu hafta ne izlesek diyenlere: 8 yeni film vizyona giriyor
  Bu hafta ne izlesek diyenlere: 7 yeni film vizyona giriyor!Bu hafta ne izlesek diyenlere: 7 yeni film vizyona giriyor!