Basketbol: FIBA Şampiyonlar Ligi

- Grup maçlarının yarın ve çarşamba günkü müsabakalarla tamamlanacağı organizasyonda son 16 turuna kalacak son 5 ekip belli olacak

GÜNCEL

İZMİR (AA) - Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi'nde grup maçları yarın ve çarşamba günkü müsabakalarla tamamlanacak. Organizasyonda son 16 turuna kalacak 5 ekip daha belli olacak.

Gruplarında ilk 4 sırada yer alacak ekiplerin son 16 turuna yükseleceği, 5. ve 6.'ların ise FIBA Avrupa Kupası'nda yoluna devam edeceği organizasyonda, Türk temsilcilerinden Banvit, Beşiktaş Sompo Japan ve Pınar Karşıyaka daha önce son 16 turuna kalmayı garantilemişti.

Son 16 turuna kalma ihtimali kalmayan Gaziantep Basketbol, son haftada FIBA Avrupa Kupası'na katılabilmek için mücadele edecek. Gaziantep temsilcisinin yoluna FIBA Avrupa Kupası'na devam edebilmesi için son haftaki rakibi Elan Chalon'u 6 veya daha fazla sayı farkıyla yenmesi gerekiyor.



- Son 16 turunun 11 takımı belli



Organizasyonda son hafta öncesinde son 16 turuna kalacak 11 ekip belirlenirken, son 5 takım da salı ve çarşamba günkü müsabakalarla belli olacak. Her grupta müsabakalar aynı gün ve aynı saatte başlayacak.

A Grubu'nda son 16 turuna kalan tüm takımlar belli olurken, B ve D Grubu'nda birer, C Grubu'na ise 3 takım son hafta ortaya çıkacak.

A Grubu'nda Pınar Karşıyaka'nın yanı sıra Monaco (Fransa), EWE Baskets (Almanya), UCAM Murcia (İspanya), B Grubu'nda Iberostar Tenerife (İspanya), MHP Riesen (Almanya), Neptunas (Litvanya), C Grubu'nda sadece Banvit, D Grubu'nda ise Beşiktaş Sompo Japan, CEZ Nymburk (Çekya) ve Nanterre (Fransa) son 16 turunda mücadele hakkını daha önce kazanmıştı.

- Puan durumları

Gruplarda son haftanın programı ve puan durumları şöyle:

- A Grubu

7 Şubat Çarşamba (TSİ 22.30)

Pınar Karşıyaka-Monaco

Dinamo Sassari-Enisey

UCAM Murcia-Juventus Utena

EWE Baskets-UNET Holon

S Takım O G M A Y P
1. Monaco "right">13 "right">13 "right">0 "right">1114 "right">868 "right">26
2. Pınar Karşıyaka "right">13 "right">9 "right">4 "right">1108 "right">1083 "right">22
3. EWE Baskets "right">13 "right">8 "right">5 "right">1105 "right">1056 "right">21
4. UCAM Murcia "right">13 "right">7 "right">6 "right">1040 "right">1035 "right">20
5. Dinamo Sassari "right">13 "right">6 "right">7 "right">1057 "right">1080 "right">19
6. UNET Holon "right">13 "right">3 "right">10 "right">1074 "right">1157 "right">16
7. Enisey "right">13 "right">3 "right">10 "right">970 "right">1087 "right">16
8. Juventus Utena "right">13 "right">3 "right">10 "right">1035 "right">1137 "right">16



- B Grubu

6 Şubat Salı (TSİ 22.30)

Elan Chalon-Gaziantep Basketbol

MHP Riesen-Capo d'Orlando

Neptunas-Iberostar Tenerife

Ventspils-PAOK

S Takım O G M A Y P
1. Iberostar Tenerife "right">13 "right">11 "right">2 "right">1072 "right">854 "right">24
2. MHP Riesen "right">13 "right">11 "right">2 "right">1053 "right">913 "right">24
3. Neptunas "right">13 "right">7 "right">6 "right">1097 "right">1033 "right">20
4. PAOK "right">13 "right">6 "right">7 "right">981 "right">1011 "right">19
5. Ventspils "right">13 "right">6 "right">7 "right">975 "right">1005 "right">19
6. Elan Chalon "right">13 "right">5 "right">8 "right">933 "right">971 "right">18
7. Gaziantep Basketbol "right">13 "right">4 "right">9 "right">973 "right">1107 "right">17
8. SikeliArchivi Capo d'Orlando "right">13 "right">2 "right">11 "right">826 "right">1016 "right">15



- C Grubu

6 Şubat Salı (TSİ 20.30)

Umana Reyer-Movistar Estudiantes

Rosa Radom-Petrol Olimpija

AEK-medi Bayreuth

Banvit-Strasbourg

S Takım O G M A Y P
1. Banvit "right">13 "right">9 "right">4 "right">1017 "right">959 "right">22
2. medi Bayreuth "right">13 "right">8 "right">5 "right">1064 "right">1032 "right">21
3. Movistar Estudiantes "right">13 "right">8 "right">5 "right">1026 "right">984 "right">21
4. SIG Strasbourg "right">13 "right">8 "right">5 "right">1023 "right">992 "right">21
5. AEK "right">13 "right">7 "right">6 "right">1066 "right">1029 "right">20
6. Umana Reyer "right">13 "right">7 "right">6 "right">1054 "right">1049 "right">20
7. Petrol Olimpija "right">13 "right">4 "right">9 "right">938 "right">1030 "right">17
8. Rosa Radom "right">13 "right">1 "right">12 "right">957 "right">1070 "right">14



- D Grubu

7 Şubat Çarşamba (TSİ 20.30)

CEZ Nymburk-Stelmet Enea Zielona

Aris-Oostende

Nanterre-Beşiktaş Sompo Japan

Telekom Baskets-Sidigas Avellino

S Takım O G M A Y P
1. Beşiktaş Sompo Japan "right">13 "right">10 "right">3 "right">1043 "right">957 "right">23
2. CEZ Nymburk "right">13 "right">9 "right">4 "right">1068 "right">1030 "right">22
3. Nanterre "right">13 "right">8 "right">5 "right">1076 "right">1023 "right">21
4. Stelmet Enea Zielona "right">13 "right">6 "right">7 "right">1005 "right">1003 "right">19
5. Sidigas Avellino "right">13 "right">6 "right">7 "right">975 "right">949 "right">19
6. Oostende "right">13 "right">5 "right">8 "right">905 "right">984 "right">18
7. Telekom Baskets "right">13 "right">4 "right">9 "right">1000 "right">1021 "right">17
8. Aris "right">13 "right">4 "right">9 "right">864 "right">969 "right">17



Etiketler :
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
  • Hürriyet Gazetesi
  • Sabah Gazetesi
  • Sözcü Gazetesi
  • Milliyet Gazetesi
  • Habertürk Gazetesi
  • Posta Gazetesi
Diğer gazeteler için tıklayınız

RATING( 18 Ağustos 2018 Cumartesi )

# PROGRAM RT SH
AB GRUBU
  • 1KALK GIDELIM4.417.97
  • 2FOX ANA HABER HAFTA SONU2.0812.23
  • 3YAPARSIN ASKIM2.068.64
  • 4ATLA GEL SABAN (T.S)1.918.85
  • 5GULDUR GULDUR SHOW (TKR)1.87.66
  • 6KALK GIDELIM (OZET)1.658.19
  • 7SHOW ANA HABER1.518.92
  • 8BENIMLE OYNAMA1.476.05
  • 9HABER ONU1.399.55
  • 10GIZLI SERVIS (Y.S)1.336.41
>tümü için tıklayın
TOTAL
  • 1KALK GIDELIM3.6813.39
  • 2YAPARSIN ASKIM3.2711.94
  • 3ATLA GEL SABAN (T.S)2.710.54
  • 4X-MEN BIRINCI SINIF (Y.S)2.298.76
  • 5FOX ANA HABER HAFTA SONU2.1110.96
  • 6GULDUR GULDUR SHOW (TKR)2.087.8
  • 7SHOW ANA HABER1.9310.06
  • 8ATV ANA HABER1.9210.01
  • 9GIZLI SERVIS (Y.S)1.928.46
  • 10SPOR GUNDEMI1.88.32
tümü için tıklayın

TİRAJ( 23 Temmuz 2018 - 30 Temmuz 2018 )

# GAZETE BU HAFTA GEÇEN HAFTA
  • 1SABAH304.021307.247
  • 2HÜRRİYET289.648287.430
  • 3SÖZCÜ283.581281.944
  • 4POSTA222.456221.841
  • 5MİLLİYET129.053129.082
  • 6TÜRKİYE128.103128.042
  • 7TAKVİM116.221118.875
  • 8YENİ ŞAFAK111.522111.485
  • 9PAS FOTOMAÇ109.367107.001
  • 10GÜNEŞ105.097104.838
>tümü için tıklayın

MEDYARADAR FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER