Başbakan Yıldırım, İzmir'de

- Yıldırım, Ödemiş'te toplu açılış törenine katıldı: (2)- "Milliyetçi Hareket Partisinin düşüncesi parlamenter sistemi daha da güçlendirmek.' Ama biz de diyoruz ki, darbeleri önlemek için, istikrarı sürekli hale getirmek için, zayıf hükümetlerle Türkiye'nin kayıplarını önlemek için mutlaka ve...

GÜNCEL

İZMİR (AA) - Başbakan Binali Yıldırım, "Milliyetçi Hareket Partisinin düşüncesi parlamenter sistemi daha da güçlendirmek.' Ama biz de diyoruz ki, darbeleri önlemek için, istikrarı sürekli hale getirmek için, zayıf hükümetlerle Türkiye'nin kayıplarını önlemek için mutlaka ve mutlaka güçlü, tek başına iktidar sağlayacak bir sisteme ihtiyaç var. Bu da başkanlık sistemidir. Başkanlık sistemini getirelim, sorunları bitirelim" dedi.

Yıldırım, Ödemiş Hükümet Meydanındaki toplu açılış törenindeki konuşmasında, göreve geldiklerinden beri önceliklerinin vatandaşların hayatını kolaylaştırmak, yaşam standartını artırmak olduğunu, hizmetleri, projeleri hız kesmeden tamamlayacaklarını kaydetti.

Türkiye'nin her geçen gün biraz daha kalkınmasını, büyümesi sağlamak için çalıştıklarını belirten Yıldırım, dünyanın parmakla gösterilen ülkeler arasında olmak için çalışmaya devam edeceklerini dile getirerek, "Çünkü bizim başımızda Türkiye sevdalısı, gecesini gündüzüne katan, memleketi için yedi düvele karşı dimdik duran bir Cumhurbaşkanımız var, liderimiz var, Recep Tayyip Erdoğan var. Size Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim. Ödemişlilere, İzmirlilere milletin adamının selamını getirdim." dedi.

- "Laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koyma zamanı"

Yıldırım, 79 milyon için "durmadan, bıkmadan, usanmadan, taş üstüne taş koymak için çalıştıklarını" ifade ederek, "Laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koyma zamanıdır. Laf üretmeyeceğiz, iş üreteceğiz, aş üreteceğiz, istihdam üreteceğiz. Bu sorumluluğumuzu göreve geldiğimiz ilk günden beri sürdürüyoruz. Ülkemizin nereden nereye geldiğimizi görüyorsunuz. Türkiye, namerde muhtaç haldeydi. IMF'nin kapısından gelemiyordu, borcu milyarları bulmuş, bankaları iflas etmiş, bir gecede yüzde 50 fakirlemiş durumdaydı." dedi.

O dönem Anadolu'dan "Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" sesinin yükseldiğini kaydeden Yıldırım, bu süreçte her alanda iyileşmelerin yaşandığını, kişi başına düşen milli gelirin 3 bin 200 dolardan 10 bin dolar seviyesine çıktığını aktardı.

Yıldırım, AK Parti'nin hizmetin ve yatırımın adresi olduğunu dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"AK Parti aynı zamanda demokrasinin, özgürlüğün, insan haklarının yüceye ulaştırıldığı partinin adıdır. AK Parti milletin ta kendisidir, AK Parti Türkiye'nin partisidir. Bunun karşılığı olarak AK Parti iktidarı millete yaptığı bu hizmetlerden dolayı, sizlerin her seçimde desteğini daha da fazla alarak yoluna devam ediyor. Milletin emaneti bizim namusumuzdur. 15 Temmuz'da namusuna hep birlikte sahip çıktık. Ceketimizi, şapkamızı alıp kaçmadık, darbelerde şapkasını alıp kaçan iktidarlar gibi olmadık. Darbe karşısında dimdik duran, bu aziz milletin karşısında şapka çıkardık. Katillerle göğüs göğüse mücadele ettik. Milli iradeye sahip çıktık, şehitler verdik, gazilerimiz oldu ama namerde boyun eğmedik. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Onlar bizim baş tacımızdır. Gerek bölücü terör örgütüne karşı Ödemiş'in efeleri gibi kahramanca çarpışan, şehit olmaktan bir an olsun bile tereddüt etmeyen aziz şehitlerimize, 15 Temmuz şehitlerimize ve bütün gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

Ödemiş Meydanı'ndan "Hiçbir namerde biz bu bayrağı vermeyiz, hiçbir namerde bir karış toprağımızı vermeyiz" sesinin yükseldiğini hatırlatan Yıldırım, "Birliğimizi beraberliğimizi ve kardeşliğimizi muhafaza etmeye var mısınız, hazır mısınız? Bu güzel milletin, bu güzel vatanın bağımsızlığı için, birliği için, beraberliği için hep bir olacağız, beraber olacağız. İri olacağız, diri olacağız." diye konuştu.

- Yeni anayasa tartışmaları

Yıldırım, Türkiye'nin yıllardan beri darbeleri ve yeni anayasayı konuştuğunu, ikisinin de arka arkaya geldiğini söyledi. "İki iletten de milleti kurtaramadık" diyen Yıldırım, milletin kendilerine yetki vermesine rağmen diğer partilerin üzerlerine düşen sorumluluğu almadığını söyledi.

Partilerin seçim meydanlarında "yeni anayasa" demesine rağmen daha sonra bunu unuttuğunu ifade eden Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biliyorsunuz 2 gün önce Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli dedi ki, 'Artık şu anayasa meselesini halledelim. Bizim düşüncemiz, yani Milliyetçi Hareket Partisinin düşüncesi parlamenter sistemi daha da güçlendirmek. Ama biz de diyoruz ki darbeleri önlemek için, istikrarı sürekli hale getirmek için, zayıf hükümetlerle Türkiye'nin kayıplarını önlemek için mutlaka ve mutlaka güçlü, tek başına iktidar sağlayacak bir sisteme ihtiyaç var. Bu da başkanlık sistemidir. Başkanlık sistemini getirelim, sorunları bitirelim. Biliyorsunuz yaptığımız referandumla birlikte cumhurbaşkanı artık sizler tarafından seçiliyor. Şimdi bu fiili durumu, mevcut durumu anayasayla düzeltmek gerekiyor. Bahçeli bunu da söylüyor. Biz de diyoruz ki 'Eğer böyle diyorsanız biz de hazırız. Gelin bu anayasa değişikliğini Meclisten geçirelim ve milletin önüne götürelim'. Milletten korkulur mu? Milletten korkulmaz. Darbe savuşturan milletin önünde selam durulur, selam. Onun için bu anayasayı Meclise getireceğiz, Meclisten 330 oyu ve üstünü alır almaz doğru önünüze geleceğiz. Sizlerin onayına sunacağız. 367 dahi olsa yine millete soracağız. Çünkü bu önemli iş. Önemli işlerin adresi millettir."

Yıldırım, ülkede krizler olunca çözüm üretenin hep vatandaş olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Onun için siyaset çıkmaz sokağa girdiğinde önünü açacak, siyasete yön verecek tek adres milletin adresidir. Bu sefer de bunu yapacağız, önünüze getireceğiz ve memleketi artık bu sorundan kurtaracağız. Çünkü sevgili kardeşlerim AK Parti iktidarı, sorunları torunlara bırakan bir parti değildir. Sorunları çözen, torunları aydınlık yarınlara bırakan partidir. AK Parti milletin partisidir. Ödemiş'ten Meclisteki partilerimize bir kez daha sesleniyorum. Gelin bu sefer bu sorumluluğu yerine getirelim, bu şerefli görevi ihmal etmeyelim, Mecliste bu anayasa değişikliğinin gerçekleştirelim. Darbe anayasasından kurtarmakta bu çorbada sizin de tuzunuz olsun. Bu sizlere, partilerinize gönül vermiş olan milyonlara sözünüzdür, borcunuzdur, zamanın ruhunu kaybetmeyin."

Bu büyük millet için yapacak daha çok işlerinin olduğunu, projeler, yatırımlar için gece gündüz durmadan çalışacaklarını kaydeden Yıldırım, yıllardır içeriden ve dışarıdan milletin önüne konulan engelleri kaldırmanın mücadelesini verdiklerini; işi, aşı, refahı artırmaya çalıştıklarını aktararak, "Sizlerin desteğiyle çok yol aldık, 2023 hedeflerine Gazi Mustafa Kemal'in işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için, ülkemizi oralara taşımak için canla başla çalışıyoruz. Sizlerden aldığımız güç, destek bizim en büyük kaynağımızdır. Her şey millet için, her şey sizler için, her şey Türkiye için. Size hizmet bize mutluluk veriyor, çünkü biliyoruz ki halka hizmet, Hakk'a hizmettir. Bir olun beraber olun, bir olun diri olun, birlikte Türkiye olun." diye konuştu.

Konulma sonrası toplu açılış kurdelesini kesen Yıldırım, Ödemiş'e gelen doğalgaz bağlantısının da açılışını yaptı. Başbakan Yıldırım, daha sonra Ödemiş Belediyesine geçti.

(Bitti)

Etiketler :
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
 • Hürriyet Gazetesi
 • Sabah Gazetesi
 • Sözcü Gazetesi
 • Milliyet Gazetesi
 • Habertürk Gazetesi
 • Posta Gazetesi
Diğer gazeteler için tıklayınız

RATING( 21 Nisan 2018 Cumartesi )

# PROGRAM RT SH
AB GRUBU
 • 1SURVIVOR9.6625.38
 • 2INSANLIK SUCU4.6512.02
 • 3SURVIVOR EKSTRA4.4517.02
 • 4FOX ANA HABER HAFTA SONU4.2616.88
 • 5KALK GIDELIM4.1210.72
 • 6SURVIVOR OZET3.4512.51
 • 7ADI ZEHRA2.997.75
 • 8YENI GELIN2.175.63
 • 9ADI ZEHRA (OZET)2.066.32
 • 10STAR HABER26.44
>tümü için tıklayın
TOTAL
 • 1SURVIVOR8.321.28
 • 2YENI GELIN5.2713.3
 • 3FOX ANA HABER HAFTA SONU4.5315.51
 • 4INSANLIK SUCU4.2610.51
 • 5YENI GELIN (OZET)3.7510.37
 • 6ADI ZEHRA3.629.13
 • 7SURVIVOR EKSTRA3.514.9
 • 8SURVIVOR OZET3.4411.04
 • 9STAR HABER2.958.67
 • 10KALK GIDELIM2.837.16
tümü için tıklayın

TİRAJ( 09 Nisan 2018 - 16 Nisan 2018 )

# GAZETE BU HAFTA GEÇEN HAFTA
 • 1SABAH309.453306.748
 • 2HÜRRİYET303.310304.369
 • 3SÖZCÜ271.378271.479
 • 4POSTA224.199227.182
 • 5HABERTÜRK205.043204.404
 • 6TÜRKİYE133.896133.782
 • 7MİLLİYET129.529129.557
 • 8PAS FOTOMAÇ127.737128.468
 • 9TAKVİM115.249116.006
 • 10YENİ ŞAFAK111.077111.110
>tümü için tıklayın

MEDYARADAR FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  HAFTANIN FİLMLERİ
  Cine Radar
  Hafta sonu sinemaya gitmek isteyenler: 4'ü yerli 8 film vizyonda!Hafta sonu sinemaya gitmek isteyenler: 4'ü yerli 8 film vizyonda!
  Bu hafta 8 film vizyona giriyor!Bu hafta 8 film vizyona giriyor!
  Bu hafta ne izlesek diyenlere: 9 yeni film vizyona giriyor!Bu hafta ne izlesek diyenlere: 9 yeni film vizyona giriyor!
  Bu hafta ne izlesek diyenlere: 8 yeni film vizyona giriyorBu hafta ne izlesek diyenlere: 8 yeni film vizyona giriyor
  Bu hafta ne izlesek diyenlere: 7 yeni film vizyona giriyor!Bu hafta ne izlesek diyenlere: 7 yeni film vizyona giriyor!