9. İşçi Filmleri Festivali’nin filmleri belirlendi

Haziran İsyanı’nın ve direnişin öne çıktığı, “Her yer festival, her yer direniş” sloganının belirlendiği 9. İşçi Filmleri Festivali’nin bu yılki filmleri açıklandı.

CİNE RADAR

9. İşçi Filmleri Festivali’nin filmleri belirlendi
1-8 Mayıs tarihleri arasında İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’da eş zamanlı olarak başlayacak festival, yıl boyunca ülkenin dört bir yanını dolaşacak,

İşçi Filmleri Festivali 2014 yılı filmleri, yönetmenleri ve süreleri şöyle:

Yerli Filmler:

İnat Hikayeleri – Reis Çelik – 80’
Zerre – Erdem Tepegöz – 80’1
Kelebeğin Rüyası – Yılmaz Erdoğan – 111’
Küf – Ali Aydın – 90’
Araf – Yeşim Ustaoğlu – 124’
Cennetten Kovulmak – Ferit Karahan – 110’
Ayna Gördü – Diyarbakır Eğitim-Sen – 15’
Yer Gök Direniş – Hava-İş – 48’
Buçuk – Elmas Arus – 73’
Gönüllü Eğitmenler – Murat Başol, Serdar Kılıç – 17’
Pikolo – Deniz Gürgen – 33’
Medya: Gizlenen Gerçekler – Selin Girit – 26’
Gecekondu Mahallesi – Emrah Kılıç – 11’
Kazova Direnişi: “İşgal Et, Diren, Üret” – Fatih Gezer – 90’
Metropolis – Eylem Şen – 60’
Parça Başı Olsun – Sevgi Türkmen – 60’
Pedallar ve Topuklar – Sevda Doğan – 15’
Gökyüzü – Hatip Kabak – 18’
Kapsül – Yakup Tekintangaç – 17’
Berxwedana 33 Salan-Dayika Berfo/ 33 Yıllık Direniş-Berfo Ana – Veysi Altay – 52’
Bina Bina Kent – Sevcan Sönmez – 23’
Tehcir Hikayeleri – Ezgi Sönmez Turan, Pınar Yıldız – 12’
Ankara’nın Güneydoğusu – Erhun Altun – 21’
Benim Çocuğum – Can Candan – 82’
Ekmek, Beton ve Güller – Gürsel Süteman – 42’
Baba – Soner Sert – 28’
Çıplak Ayaklı Aydınlık – Eylem Şen – 25’
Olağan Haller – Özgür Fındık – 65’
Roboski Adalet İstiyor – Banu Güven – 58’
İşçi Sınıfının Süleyman’ı – Şener Ataş, Yetgül Karaçelik – 52’
Kent ve Çocuk Filmleri – 46’
Pardon! Kim, Ben Mi? – İpek Efe, Berna Küçülmez – 11’
Pivaz/Soğan – Bozan Aksoy – 38’
Ankara 1457 – Halil Yetiş – 61’
Kül Kedisi Değiliz – Emel Çelebi – 55’
Dileğim Barış Olsun – Kıvılcım Akay – 43’
Rituel – 15’
Gezi Filmleri

Ben Bir Slogan Buldum: Annem Benim Yanımda – Albina Özden, Ayris Alptekin, Fehime Seven, Nazlı Bulum, Sefa Tokgöz – 83’
Gezi’nin Ritmi – Güvenç Özgür – 45’
Ali: Düşlerinde Özgür Dünya – Kolektif Sinema – 80’
Leviathan’la Yaşamak – Şiirin Bahar Demirel – 11’
Tornistan – Ayçe Kartal – 5’
Direnen Sevgi – Berkan Aktepe – 60’
Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek – Reyan Tuvi – 107’
Çapulcu Zamanlar – Getto Sinema Kolektifi – 53’
Resist – Serkan Ocak – 26’
Ağaçlarla Başladı: Gezi Parkı’nda İsyan – Akile Nazlı Kaya, Tomaş Doruşka – 29’
Anne – Şafak Pavey – 9’
Çünkü Ben Bu Parkı Seviyorum – 10’
Witnessing Gezi – 17’
İstanbul Rising/Türkiye’nin Halk Ayaklanması: İstanbul Yükseliyor – 18’
Kısaca Haziran Direnişi – 32’
Uluslararası Filmler:

Barcelona ou la Mort / Barcelona or Die / Barcelona ya da Ölüm – Fransa – 49′
De Bon Matin / Early One Morning / Günaydın Fransa – 93′
Obyknovennyy Fashizm / Triumph Over Violence / Sıradan faşizm – SSCB – 138′
İkuru / Yaşamak – Japonya – 143′
Condition of the Working Class / İngiliz İşçi Sınıfının Durumu – İngiltere – 82′
Elif’s Boys / Elif’in Erkekleri – Almanya – 98′
Moolaadé / Moolade –Senegal – 124′
I’uomo Con il Megafono / The Man With The Megaphone / Megafonlu Adam – İtalya – 62′
La Commune / Komün – Fransa – 345′
Le Mani Sulla Città / Hands Over The City / Kentin Üzerindeki Eller – İtalya – 105′
Sanayi Holding – Kıbrıs – 105′
No Sochi / Soçi’ye Hayır – Kafkas – 45′
On the Art of War / Savaş Sanatı Üstüne – İtalya – 85′
Small Fish / Küçük Balık – Çin -14′
Kıymet – Almanya – 26′
All Points North / Her Şey Kuzeyi Gösteriyor – Yunanistan – 25′
Perspectives / Perspektifler – Yunanistan – 19′
Ten Days That Shook The World / Dünyayı Sarsan 10 Gün – Rusya – 120′
Getting Off The Bus: Last Stop Stockholm / Otobüsten İndiler: Son Durak Stockholm -       İsveç – 75′
Kıbrıs’ın “Öbürleri” – Kıbrıs – 55′
Fighting Sexual Assault in Egypt / Mısır’da Cinsel Tacizle Mücadele  - Mısır – 11′
Mother of Fukushima / Fukuşima’nın Annesi – ABD – 18′
Island / Ada – Fransa – 9:45′
The Employement / Çalışma – İspanya – 7′
Bûkên Sûrî / Suriyeli Gelinler – Suriye – 19′

Sendika.Org, İff.org.tr


GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
  • Hürriyet Gazetesi
  • Sabah Gazetesi
  • Sözcü Gazetesi
  • Milliyet Gazetesi
  • Habertürk Gazetesi
  • Posta Gazetesi
Diğer gazeteler için tıklayınız

RATING( 17 Ağustos 2018 Cuma )

# PROGRAM RT SH
AB GRUBU
  • 14N1K ILK ASK3.2112.73
  • 2CARKIFELEK2.7211.28
  • 3GULDUR GULDUR SHOW (TKR)2.429.93
  • 4SAVAS GEMISI (Y.S)2.189.06
  • 5SPOR GUNDEMI2.0911.34
  • 6FOX ANA HABER1.9911.85
  • 74N1K ILK ASK (OZET)1.979.06
  • 8BUKET AYDIN'LA KANAL D HABER1.8911.02
  • 9ALI KUNDILLI (T.S)1.777.52
  • 10SHOW ANA HABER1.689.98
>tümü için tıklayın
TOTAL
  • 14N1K ILK ASK4.0814.36
  • 2CARKIFELEK2.9110.58
  • 3SAVAS GEMISI (Y.S)2.689.75
  • 4FOX ANA HABER2.5613.16
  • 54N1K ILK ASK (OZET)2.479.76
  • 6GULDUR GULDUR SHOW (TKR)2.48.65
  • 7GENIS AILE HER TURLU (T.S)2.38.39
  • 8SHOW ANA HABER2.0710.64
  • 9ALI KUNDILLI (T.S)2.067.84
  • 10ATV ANA HABER1.929.89
tümü için tıklayın

TİRAJ( 23 Temmuz 2018 - 30 Temmuz 2018 )

# GAZETE BU HAFTA GEÇEN HAFTA
  • 1SABAH304.021307.247
  • 2HÜRRİYET289.648287.430
  • 3SÖZCÜ283.581281.944
  • 4POSTA222.456221.841
  • 5MİLLİYET129.053129.082
  • 6TÜRKİYE128.103128.042
  • 7TAKVİM116.221118.875
  • 8YENİ ŞAFAK111.522111.485
  • 9PAS FOTOMAÇ109.367107.001
  • 10GÜNEŞ105.097104.838
>tümü için tıklayın

MEDYARADAR FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER