"FIBA Şampiyonlar Ligi'nde final imkansız değil"

- Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nde yaptığı 8 maçta 7 galibiyet elde eden Banvit, benzer başarıyı FIBA Şampiyonlar Ligi'nde de göstererek 6 maçın 5'ini kazandı- Banvit Sportif Direktörü Çataloluk:"Hedefe ulaşmak için elimizden geleni yapıyoruz"

SPOR

BALIKESİR (AA) - Basketbolda hem Türkiye hem de Avrupa Ligi'nde başarılı bir grafik çizen Banvit'in sportif direktörü Turgay Çataloluk, FIBA Şampiyonlar Ligi'nde final oynamanın imkansız olmadığını ve bu hedef için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nde 8 maçta 7 galibiyet elde eden Banvit, benzer başarıyı FIBA Şampiyonlar Ligi'nde de göstererek 6 maçın 5'ini kazandı.

Bu yıl FIBA tarafından ilki düzenlenen organizasyonda Bandırma temsilcisi, tek yenilgisini deplasmanda Yunanistan ekibi Aris'ten aldı. A Grubu'nun lideri AS Monaco'yu da Kara Ali Acar Spor Salonu'nda yenen Banvit, averajla 2. sırada bulunuyor.

Avrupa arenasında bugüne kadar oynadığı 103 karşılaşmada 58 galibiyet elde eden yeşil-turunculu ekip, yarın Danimarka temsilcisi Bakken Bears'ı konuk edecek



- "Final imkansız değil"

Çataloluk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, FIBA Şampiyonlar Ligi'nde en üst noktalara kadar gitmeye çalışacaklarını söyledi.

Önceliklerinin gruptan çıkarak gelecek takımlara göre pozisyon almak olduğunu belirten Çataloluk, "Görünen bir gerçek var ki, rotasyonumuz geniş değil. Dolayısıyla bu yolda bizi en çok etkileyecek konu sakatlıklar olacaktır. Sezon boyunca yaşanılması muhtemel sakatlıklar bizim belimizi büker." dedi.

Üç günde bir maç oynanan ve sürekli seyahat edilen bir sistemde dar rotasyona sahip takımların işinin kolay olmadığını vurgulayan Çataloluk, şunları kaydetti:

"Takım olarak sağlıklı kaldığımız sürece her türlü hedef için savaşırız. Bu sezon ilk kez organize edilen FIBA Şampiyonlar Ligi'nde elbette çok değerli takımlar bulunuyor. Ama şimdiden şampiyonluk adayı olarak görülecek dominant bir takım görmüyorum. Daha iyi konsantre olan ve sezon boyunca daha sağlıklı kalan takımlar turnuvanın sonunda da daha şanslı tarafa geçecekler. Final, hem bizim için hem de diğer Türk takımları için imkansız bir hedef değil. Biz de hedefe ulaşmak için elimizden geleni yapıyoruz."

FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu'nda puan durumu şöyle:

"padding: 6px 10px; line-height: 21px; text-align: center; vertical-align: top; box-shadow: #b8b8b8 0px 0px 1px; background-color: #f9f9f9; box-sizing: border-box; margin: 0px; direction: ltr; outline: none; font-family: Verdana; font-size: 11px; height: auto; border: 1px solid #c6c6c6;">

"padding: 6px 10px; line-height: 21px; text-align: center; vertical-align: top; box-shadow: #b8b8b8 0px 0px 1px; background-color: #f9f9f9; box-sizing: border-box; margin: 0px; direction: ltr; outline: none; font-family: Verdana; font-size: 11px; height: auto; border: 1px solid #c6c6c6;">Takım"padding: 6px 10px; line-height: 21px; text-align: center; vertical-align: top; box-shadow: #b8b8b8 0px 0px 1px; background-color: #f9f9f9; box-sizing: border-box; margin: 0px; direction: ltr; outline: none; font-family: Verdana; font-size: 11px; height: auto; border: 1px solid #c6c6c6;">Maç"padding: 6px 10px; line-height: 21px; text-align: center; vertical-align: top; box-shadow: #b8b8b8 0px 0px 1px; background-color: #f9f9f9; box-sizing: border-box; margin: 0px; direction: ltr; outline: none; font-family: Verdana; font-size: 11px; height: auto; border: 1px solid #c6c6c6;">G"padding: 6px 10px; line-height: 21px; text-align: center; vertical-align: top; box-shadow: #b8b8b8 0px 0px 1px; background-color: #f9f9f9; box-sizing: border-box; margin: 0px; direction: ltr; outline: none; font-family: Verdana; font-size: 11px; height: auto; border: 1px solid #c6c6c6;">M"padding: 6px 10px; line-height: 21px; text-align: center; vertical-align: top; box-shadow: #b8b8b8 0px 0px 1px; background-color: #f9f9f9; box-sizing: border-box; margin: 0px; direction: ltr; outline: none; font-family: Verdana; font-size: 11px; height: auto; border: 1px solid #c6c6c6;">A"padding: 6px 10px; line-height: 21px; text-align: center; vertical-align: top; box-shadow: #b8b8b8 0px 0px 1px; background-color: #f9f9f9; box-sizing: border-box; margin: 0px; direction: ltr; outline: none; font-family: Verdana; font-size: 11px; height: auto; border: 1px solid #c6c6c6;">Y"padding: 6px 10px; line-height: 21px; text-align: center; vertical-align: top; box-shadow: #b8b8b8 0px 0px 1px; background-color: #f9f9f9; box-sizing: border-box; margin: 0px; direction: ltr; outline: none; font-family: Verdana; font-size: 11px; height: auto; border: 1px solid #c6c6c6;">Puan
1AS Monaco 65144737611
2Banvit65146141111
3Aris64246641910
4CEZ Nymburk6334444449
5Skyliners Frankfurt6333984139
6Ironi Nahariya6244194498
7Helios Suns Domzale6153573777
8Bakken Bears6153814847



Etiketler :
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
  • Hürriyet Gazetesi
  • Sabah Gazetesi
  • Sözcü Gazetesi
  • Milliyet Gazetesi
  • Habertürk Gazetesi
  • Posta Gazetesi
Diğer gazeteler için tıklayınız

RATING( 22 Ocak 2017 Pazar )

# PROGRAM RT SH
AB GRUBU
  • 1SURVIVOR8.6621.76
  • 2SHOW ANA HABER3.5511.67
  • 3GULBIN TOSUN ILE FOX ANA...3.5211.5
  • 4BODRUM MASALI3.418.47
  • 5SURVIVOR OZET3.3310.2
  • 6BABA CAN'DIR3.137.65
  • 7O HAYAT BENIM3.118.01
  • 8SEVIYOR SEVMIYOR3.17.67
  • 9KANAL D HABER2.859.23
  • 10HABER ONU2.759.79
>tümü için tıklayın
TOTAL
  • 1SURVIVOR9.4821.76
  • 2SHOW ANA HABER5.1213.56
  • 3SURVIVOR OZET4.8612.4
  • 4HAYAT BAZEN TATLIDIR4.710.83
  • 5O HAYAT BENIM4.4210.74
  • 6ATV ANA HABER3.910.25
  • 7HABER ONU3.7310.79
  • 8BODRUM MASALI3.698.44
  • 9KANAL D HABER3.589.4
  • 10GULBIN TOSUN ILE FOX ANA...3.549.3
tümü için tıklayın

TİRAJ( 09 Ocak 2017 - 16 Ocak 2017 )

# GAZETE BU HAFTA GEÇEN HAFTA
  • 1HÜRRİYET329.211326.921
  • 2SABAH314.218317.183
  • 3SÖZCÜ270.515273.246
  • 4POSTA268.084278.925
  • 5HABERTÜRK203.013201.950
  • 6TÜRKİYE143.339144.912
  • 7PAS FOTOMAÇ138.266132.062
  • 8MİLLİYET135.697135.593
  • 9YENİ ŞAFAK111.139111.391
  • 10TAKVİM106.733108.870
>tümü için tıklayın

MEDYARADAR FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
    HAFTANIN FİLMLERİ
    Cine Radar
    Olanlar Oldu: Ata Demirer'den küfürsüz komediOlanlar Oldu: Ata Demirer'den küfürsüz komedi
    Sinemalarda bu hafta: Güzel bir kadınla uzayda yolculuğa var mısınız?Sinemalarda bu hafta: Güzel bir kadınla uzayda yolculuğa var mısınız?
    Çılgın komedi devam ediyor: Çalgı Çengi 2Çılgın komedi devam ediyor: Çalgı Çengi 2
    Yılın son filmleri harika: Çin Seddi korkunç düşmana karşı direniyor!Yılın son filmleri harika: Çin Seddi korkunç düşmana karşı direniyor!
    Tapınak şövalyelerine karşı tek başına bir suikastçı!Tapınak şövalyelerine karşı tek başına bir suikastçı!