"FIBA Şampiyonlar Ligi'nde final imkansız değil"

- Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nde yaptığı 8 maçta 7 galibiyet elde eden Banvit, benzer başarıyı FIBA Şampiyonlar Ligi'nde de göstererek 6 maçın 5'ini kazandı- Banvit Sportif Direktörü Çataloluk:"Hedefe ulaşmak için elimizden geleni yapıyoruz"

SPOR

BALIKESİR (AA) - Basketbolda hem Türkiye hem de Avrupa Ligi'nde başarılı bir grafik çizen Banvit'in sportif direktörü Turgay Çataloluk, FIBA Şampiyonlar Ligi'nde final oynamanın imkansız olmadığını ve bu hedef için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nde 8 maçta 7 galibiyet elde eden Banvit, benzer başarıyı FIBA Şampiyonlar Ligi'nde de göstererek 6 maçın 5'ini kazandı.

Bu yıl FIBA tarafından ilki düzenlenen organizasyonda Bandırma temsilcisi, tek yenilgisini deplasmanda Yunanistan ekibi Aris'ten aldı. A Grubu'nun lideri AS Monaco'yu da Kara Ali Acar Spor Salonu'nda yenen Banvit, averajla 2. sırada bulunuyor.

Avrupa arenasında bugüne kadar oynadığı 103 karşılaşmada 58 galibiyet elde eden yeşil-turunculu ekip, yarın Danimarka temsilcisi Bakken Bears'ı konuk edecek



- "Final imkansız değil"

Çataloluk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, FIBA Şampiyonlar Ligi'nde en üst noktalara kadar gitmeye çalışacaklarını söyledi.

Önceliklerinin gruptan çıkarak gelecek takımlara göre pozisyon almak olduğunu belirten Çataloluk, "Görünen bir gerçek var ki, rotasyonumuz geniş değil. Dolayısıyla bu yolda bizi en çok etkileyecek konu sakatlıklar olacaktır. Sezon boyunca yaşanılması muhtemel sakatlıklar bizim belimizi büker." dedi.

Üç günde bir maç oynanan ve sürekli seyahat edilen bir sistemde dar rotasyona sahip takımların işinin kolay olmadığını vurgulayan Çataloluk, şunları kaydetti:

"Takım olarak sağlıklı kaldığımız sürece her türlü hedef için savaşırız. Bu sezon ilk kez organize edilen FIBA Şampiyonlar Ligi'nde elbette çok değerli takımlar bulunuyor. Ama şimdiden şampiyonluk adayı olarak görülecek dominant bir takım görmüyorum. Daha iyi konsantre olan ve sezon boyunca daha sağlıklı kalan takımlar turnuvanın sonunda da daha şanslı tarafa geçecekler. Final, hem bizim için hem de diğer Türk takımları için imkansız bir hedef değil. Biz de hedefe ulaşmak için elimizden geleni yapıyoruz."

FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu'nda puan durumu şöyle:

"padding: 6px 10px; line-height: 21px; text-align: center; vertical-align: top; box-shadow: #b8b8b8 0px 0px 1px; background-color: #f9f9f9; box-sizing: border-box; margin: 0px; direction: ltr; outline: none; font-family: Verdana; font-size: 11px; height: auto; border: 1px solid #c6c6c6;">

"padding: 6px 10px; line-height: 21px; text-align: center; vertical-align: top; box-shadow: #b8b8b8 0px 0px 1px; background-color: #f9f9f9; box-sizing: border-box; margin: 0px; direction: ltr; outline: none; font-family: Verdana; font-size: 11px; height: auto; border: 1px solid #c6c6c6;">Takım"padding: 6px 10px; line-height: 21px; text-align: center; vertical-align: top; box-shadow: #b8b8b8 0px 0px 1px; background-color: #f9f9f9; box-sizing: border-box; margin: 0px; direction: ltr; outline: none; font-family: Verdana; font-size: 11px; height: auto; border: 1px solid #c6c6c6;">Maç"padding: 6px 10px; line-height: 21px; text-align: center; vertical-align: top; box-shadow: #b8b8b8 0px 0px 1px; background-color: #f9f9f9; box-sizing: border-box; margin: 0px; direction: ltr; outline: none; font-family: Verdana; font-size: 11px; height: auto; border: 1px solid #c6c6c6;">G"padding: 6px 10px; line-height: 21px; text-align: center; vertical-align: top; box-shadow: #b8b8b8 0px 0px 1px; background-color: #f9f9f9; box-sizing: border-box; margin: 0px; direction: ltr; outline: none; font-family: Verdana; font-size: 11px; height: auto; border: 1px solid #c6c6c6;">M"padding: 6px 10px; line-height: 21px; text-align: center; vertical-align: top; box-shadow: #b8b8b8 0px 0px 1px; background-color: #f9f9f9; box-sizing: border-box; margin: 0px; direction: ltr; outline: none; font-family: Verdana; font-size: 11px; height: auto; border: 1px solid #c6c6c6;">A"padding: 6px 10px; line-height: 21px; text-align: center; vertical-align: top; box-shadow: #b8b8b8 0px 0px 1px; background-color: #f9f9f9; box-sizing: border-box; margin: 0px; direction: ltr; outline: none; font-family: Verdana; font-size: 11px; height: auto; border: 1px solid #c6c6c6;">Y"padding: 6px 10px; line-height: 21px; text-align: center; vertical-align: top; box-shadow: #b8b8b8 0px 0px 1px; background-color: #f9f9f9; box-sizing: border-box; margin: 0px; direction: ltr; outline: none; font-family: Verdana; font-size: 11px; height: auto; border: 1px solid #c6c6c6;">Puan
1AS Monaco 65144737611
2Banvit65146141111
3Aris64246641910
4CEZ Nymburk6334444449
5Skyliners Frankfurt6333984139
6Ironi Nahariya6244194498
7Helios Suns Domzale6153573777
8Bakken Bears6153814847



Etiketler :
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
  • Hürriyet Gazetesi
  • Sabah Gazetesi
  • Sözcü Gazetesi
  • Milliyet Gazetesi
  • Habertürk Gazetesi
  • Posta Gazetesi
Diğer gazeteler için tıklayınız

RATING( 20 Eylül 2017 Çarşamba )

# PROGRAM RT SH
AB GRUBU
  • 1MERYEM7.9823.43
  • 2MERYEM (OZET)4.1213.14
  • 3GULDUR GULDUR SHOW (TKR)3.269.3
  • 4FATIH PORTAKAL ILE FOX ANA...3.0512.62
  • 5SEVEN NE YAPMAZ3.028.19
  • 6NO:3092.988.37
  • 7MUGE ANLI ILE TATLI SERT2.9421.92
  • 8TURK MALI2.817.86
  • 9SHOW ANA HABER2.6611.14
  • 10TRANSFORMERS (Y.S)2.647.36
>tümü için tıklayın
TOTAL
  • 1MERYEM5.4217.35
  • 2SEVEN NE YAPMAZ4.4113.03
  • 3MERYEM (OZET)3.5711.59
  • 4NO:3093.5410.71
  • 5FATIH PORTAKAL ILE FOX ANA...3.3713.59
  • 6MUGE ANLI ILE TATLI SERT3.1723.45
  • 7SHOW ANA HABER2.9612.03
  • 8ATV ANA HABER2.6110.48
  • 9GULDUR GULDUR SHOW (TKR)2.567.73
  • 10SEVEN NE YAPMAZ (OZET)2.327.28
tümü için tıklayın

TİRAJ( 04 Eylül 2017 - 11 Eylül 2017 )

# GAZETE BU HAFTA GEÇEN HAFTA
  • 1HÜRRİYET312.214306.573
  • 2SABAH301.111296.478
  • 3SÖZCÜ286.520286.846
  • 4POSTA252.825225.653
  • 5HABERTÜRK203.191204.301
  • 6PAS FOTOMAÇ143.098135.073
  • 7MİLLİYET130.851131.317
  • 8TÜRKİYE128.117126.942
  • 9TAKVİM121.880119.251
  • 10YENİ ŞAFAK109.993106.784
>tümü için tıklayın

MEDYARADAR FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
    HAFTANIN FİLMLERİ
    Cine Radar
    Bu hafta 8 film vizyona giriyor!Bu hafta 8 film vizyona giriyor!
    Bu hafta ne izlesek diyenlere: 9 yeni film vizyona giriyor!Bu hafta ne izlesek diyenlere: 9 yeni film vizyona giriyor!
    Bu hafta ne izlesek diyenlere: 8 yeni film vizyona giriyorBu hafta ne izlesek diyenlere: 8 yeni film vizyona giriyor
    Bu hafta ne izlesek diyenlere: 7 yeni film vizyona giriyor!Bu hafta ne izlesek diyenlere: 7 yeni film vizyona giriyor!
    Bu hafta ne izlesek diyenlere: 9 yeni film vizyona giriyor!Bu hafta ne izlesek diyenlere: 9 yeni film vizyona giriyor!